Роль вітаміну В3 в організмі людини

Вітамін В3 бере участь у більш ніж 300 різних реакціях, що постійно відбуваються в організмі людини.

  • Необхідний для правильного функціонування нервової системи, захищає нервові волокна, беручи участь в утворенні мієлінової оболонки, знижує їх смертність, підтримує вироблення дофаміну, що відповідає за позитивний настрій.
  • Поліпшує пізнавальні процеси. Використовується як допоміжний засіб при лікуванні депресії.
  • Він бере участь у синтезі стероїдних гормонів, таких як естроген, а також кортизолу, тироксину та інсуліну.
  • При застосуванні дози 1 г на добу підвищує концентрацію «хорошого» холестерину ЛПВЩ у крові, знижує рівень тригліцеридів та холестерину ЛПНЩ, відповідальних за розвиток атеросклерозу.
  • Цікавим є той факт, що останнім часом вітамін В3 успішно застосовується при лікуванні мігрені, оскільки зменшує або навіть повністю усуває її симптоми.
  • Наноситься на поверхню в концентрації не менше 2%, проникає у глибокі ділянки шкіри, допомагає боротися з акне, надмірним лущенням, сонячним знебарвленням, має антирадикальні властивості та усуває запалення, запобігає втраті води, стимулює синтез колагену та підтримує регенерацію епідерм.
  • Розширюючи кровоносні судини, він знижує кров'яний тиск.
  • Ніацин є субстратом, необхідним для синтезу коферментів, що беруть участь у розщепленні жирних кислот для одержання енергії.
  • В умовах енергетичного дефіциту нікотинова кислота підтримує адекватний енергетичний обмін у мітохондріях, збільшує кровотік у судинах та доступ кисню. Його ресурси сильно витрачаються при інтенсивних фізичних навантаженнях, тому вітамін В3 ідеально підходить для підживлення спортсменів.
  • Він має захисну дію на бета-клітини підшлункової залози і може запобігти розвитку діабету I типу.
  • Він суттєво впливає на метаболізм фосфатів, затримка яких в організмі може спричинити ураження нирок.

Нікотинова кислота чи нікотинамід?

Що стосується фактів... було досліджено, що є стани, за яких пацієнти краще реагують на нікотинову кислоту, і іноді терапія ніацинамідом ефективніша.

Кожна з цих форм має трохи різні ефекти, і тільки нікотинова кислота викликає ефект «промивання».

Як використовувати добавки вітаміну B3?

Вітамін В3 належить до групи водорозчинних вітамінів, які краще вживати в менших дозах, але частіше, тому що їх надлишок швидко виводиться з організму разом із сечею.

Референтна добова потреба в ніацин становить близько 15 мг/добу для дорослих. У вагітних і жінок, що годують, потреба в цьому вітаміні дещо вища (близько 17 мг на добу), а у дітей нижче (2-12 мг на добу). Верхня межа як для чоловіків, так і для жінок становить 35 мг на добу.

Це значення ґрунтується на наявності ефекту «промивання», такого як почервоніння, відчуття тепла та відчуття поколювання на шкірі. Це було визнано критичним побічним ефектом. При терапевтичному лікуванні та під наглядом лікаря часто використовуються значно вищі дози, до 1-2 г на добу.

Типи та форми добавок вітаміну B3

Ліпосомальний вітамін В3 - молекули укладені в мікроскопічні ліпосоми, які в незміненому вигляді потрапляють у кров і потім включаються в обмін речовин.
Вітамін В3 у формі нікотинової кислоти може викликати ефект «припливів», що характеризується тимчасовим розширенням кровоносних судин та почервонінням шкіри навколо суглобів, обличчя та вух.
Ніацинамін - амід нікотинової кислоти з більш м'якою дією, не викликає ефекту "припливів", частіше продається у великих дозах, до 500 мг на порцію.
У капсулах чи таблетках. Ці форми найчастіше містять більше наповнювачів, у випадку з капсулою є ще її оболонка. Це збільшує споживання додаткових сполук, які необов'язково є бажаними.
У вигляді порошку, який можна додавати ранковий сік або інший напій. Ця версія зазвичай містить лише один наповнювач у вигляді натурального інуліну з цикорію, і ми можемо легко дозувати його.
Часто речовини, що містяться в натуральних свіжих соках, посилюють дію вітаміну В3 і водночас можуть посилювати «припливи».

Чому додаткові добавки такі важливі?

Повернемося вкотре до хімізації землеробства. Така практика, безумовно, не підтримує наше здоров'я, і, попри всі наші зусилля дотримуватися здорової дієти, повної свіжих овочів і фруктів, ми можемо більше нашкодити, ніж допомогти.

Тому, якщо можливо, вибирайте сезонні фрукти, отримані внаслідок органічного землеробства або з маркуванням BIO. Хімічні препарати, які застосовуються захисту рослин від шкідників і забезпечення пишного плодоношення, як отруйні, а й знижують вміст поживних речовин на користь води.

Необхідно враховувати, якою мірою такий витриманий продукт забезпечить нас необхідними вітамінами та мінералами, за рахунок наявних в організмі ресурсів для процесів детоксикації та очищення.

Вітамін В3 як чудова протиотрута!

Вітамін В3, який грає надзвичайно важливу роль у процесі детоксикації організму, тому його запаси постійно витрачаються, а їжа може виявитися недостатнім додатковим джерелом.

Чи може вітамін B3 замінити ліки?

Вітамін В3 був основним лікувальним засобом відомого канадського лікаря Абрама Хоффера, який спеціалізується на психіатрії. Це допомогло багатьом пацієнтам із психічними розладами від легкої депресії до тяжкого психозу вилікуватися від хвороби.

Більшості людей не спадає на думку, що їхні проблеми зі здоров'ям можуть бути не пов'язані з дефіцитом вітамінів і мінералів в організмі, адже вони їдять все підряд.

Однак харчування залежить не від кількості їжі, а від її якості, і воно може змінюватись. Те, що ми відчуваємо себе ситими, не означає, що тіло насичується. Всупереч видимому, люди з надмірною вагою та ожирінням борються з багатьма недоліками, навіть не підозрюючи про це.

Наш організм виробляє вітамін B3?

Хорошою новиною є те, що вітамін B3 є єдиним із вітамінів групи B, який синтезується людським організмом.

Однак для цього необхідний триптофан, амінокислота, що належить до екзогенної групи, тому її необхідно постачати з їжею.

При неадекватному харчуванні з низьким вмістом незамінних амінокислот та ніацину це може мати серйозні наслідки для здоров'я.

Хто має вітамін B3?

Цікавим є той факт, що пелагра не зустрічається в країнах Латинської Америки, таких як Мексика або Гватемала. Їх характерне високе споживання кукурудзи, яку перед вживанням замочують у лужному розчині оксиду кальцію.

Таким чином, пов'язаний ніацин стає біодоступним. Варто додати, що це відбувається тільки в лушпинні, а високе споживання очищеного кукурудзяного борошна може навіть сприяти утворенню дефіциту.

Чи варто визначати рівень вітаміну В3 ?

Рівень ніацину в організмі визначається аналізом сечі, оскільки вважається, що результати надійніші, ніж аналізи крові.

Відомо, що того, що є нормальним для однієї людини, може бути недостатньо, тому іноді при тривожних симптомах, таких як безпричинна апатія, пригнічений настрій, тривога, погіршення стану шкіри або розлад травлення, варто впровадити вітамін В3 і чекати на результати. .

Це вітамін, високе споживання якого не становить великої загрози здоров'ю, тому що це водорозчинний вітамін, і його надлишок швидко виводиться із сечею. Однак при використанні високих доз не слід недооцінювати такі симптоми, як нудота, діарея та болючість.

Дослідження свідчать про можливе ушкодження гепатоцитів печінки, що у крайніх випадках призводить до цирозу печінки.

Хто схильний до ризику дефіциту вітаміну B3?

  • Людям з кишковою мальабсорбцією, спричиненою пошкодженням слизової оболонки та аномальною кишковою флорою.
  • Людям з порушенням ниркової та кишкової абсорбції триптофану, т.зв. Хвороба Хертнуп.
  • Внаслідок підвищеного споживання вуглеводів, у тому числі простих цукрів, що значно інтенсифікують енергетичні процеси.
  • У людей з діагнозом карциноїдні пухлини, у яких дефіцит ніацину пов'язаний із надмірним використанням триптофану для виробництва серотоніну.
  • Тривале застосування протитуберкульозних препаратів, т.зв. ізоніазиди, що мають структуру, аналогічну до вітаміну В3.
  • Алкоголіки, люди, що недоїдають, обмежувальні або погані дієти.
  • Жінки, які використовують гормональну терапію, включаючи контрацепцію.
  • Вагітність і період грудного вигодовування також завдають шкоди запасам вітамінів, часто післяпологову депресію часто плутають з аномальним авітамінозом.

Чи є у вас дефіцит вітаміну B3?

Невеликий дефіцит може виявлятися уповільненням енергетичного обміну, що призводить до збільшення ваги та зниження переносимості холоду.

Часто з'являються темніші ділянки шкіри, невеликі набряки та потемніння ліктів та колін. При великих порожнинах з'являються симптоми, пов'язані з роботою нервової системи.

Постійне роздратування, погана концентрація, втрата пам'яті, тривожність, безсоння, стомлюваність та апатія — це сигнали, які не можна недооцінювати, оскільки вони можуть перерости в депресію, часто резистентну до ліків.

Найкращі джерела вітаміну B3

Почнемо з продуктів, що містять найбільше (близько 10 мг/100 г), тобто. м'ясо, печінка, арахіс, (близько 5 г-100 г): риба, зародки пшениці, пшеничні висівки (1-5 мг/100 г): картопля, хліб грубого помелу, гречка, ячмінь, коричневий рис, біла квасоля, помідори.