Глюкозамін є незамінним компонентом багатьох препаратів для суглобів. Зрештою, це полегшення болю в суглобах, а також підтримка їхньої працездатності та поліпшення функціонування. Проте сам глюкозамін дехто вважає препаратом з ефектом плацебо. Незважаючи на це, бракує досліджень, що доводять позитивний вплив глюкозаміну на суглоби.

Глюкозамін - що це таке

Глюкозамін - це аміносахар, який природним чином зустрічається в організмі людини. Однак у препаратах він знаходиться у формі гідрохлориду або сульфату глюкозаміну. Численні клінічні дослідження довели, що глюкозамін є будівельним блоком сполук, виявлених у суглобовому хрящі. З цієї причини він сприятливо впливає на стан суглобів. Глюкозамін виробляється організмом у дедалі меншій кількості при великих фізичних навантаженнях, отже, і більшої навантаженні на суглоби, і навіть при надмірній вазі й у похилому віці. Це, у свою чергу, перешкоджає нормальній роботі суглобів, тому стає потрібним зовнішнє харчування. Завдяки глюкозаміну зменшуються болі в суглобах, покращується їх загальна працездатність та функціонування, що впливає на збереження бажаної рухливості навіть у людей похилого віку.

Глюкозамін – де він зустрічається

Хоча глюкозамін природно присутній в організмі людини, його варто включати в раціон. До найбагатших глюкозамінних продуктів відносяться морепродукти, особливо креветки, краби та раки.

Глюкозамін- що краще і від чого працює

Глюкозамін, доступний у фармацевтичних препаратах, найчастіше доступний у двох формах, а саме у формі гідрохлориду та сульфату глюкозаміну. Обидві форми мають подібну дію, саме беруть участь у синтезі протеогліканів, тобто. речовин, у тому числі будуються суглобні хрящі. Завдяки цьому вони допомагають зміцнювати та відновлювати суглоби, що постраждали від хвороб чи травм. Незважаючи на ідентичну дію, глюкозаміну сульфат слід вважати кращою формою, ніж гідрохлорид. Перша форма характеризується набагато більшою біодоступністю, що досягає 89%. Цей відсоток активної речовини перетворюється на кров. Це, у свою чергу, означає, що практично вся діюча речовина, що міститься в таблетці, використовується організмом.

Варто зазначити, що БАДи, що містять глюкозамін, часто збагачують гіалуроновою кислотою, ЧСЧ та колагеном, які посилюють дію основної речовини. Також важливо, щоб глюкозамін сульфат не інтегрувався з іншими препаратами, що має велике значення, наприклад, при лікуванні ревматизму.

Глюкозамін – побічні ефекти

Глюкозаміно, що містять препарати, часто виготовляються з панцирів морських організмів, тому людям з алергією на морепродукти слід особливо обережним. У такій ситуації краще використовувати хімічно синтезований глюкозамін менш ефективний, але гіпоалергенний.

Глюкозамін - як приймати і коли не приймати

Глюкозамін випускається в таблетках, тому дотримуйтесь дозування, вказане на упаковці. Не слід перевищувати рекомендовану добову дозу, яка часто включає три таблетки на день. Важливо, щоб кожну таблетку слід запивати великою кількістю води. Це покращує абсорбцію, оскільки вода прискорює розчинення такої речовини, як глюкозамін.

Як довго я повинен використати його? Не менше шести-восьми тижнів. Однак верхня межа повинна залежати, зокрема, від стану суглобів і самопочуття людини, яка приймає добавку.

Категорично забороняється перевищувати добову дозу, рекомендовану виробником. Надлишок глюкозаміну може бути дуже шкідливим. Не менш важливо не перевищувати терміну використання речовини. Цей час також передбачено виробником.