Чи можна схуднути, не змінюючи дієту лише під час тренувань?

Найголовніше правило для схуднення звучить так: «Щоб схуднути, потрібно отримувати менше калорій, ніж витрачаєш». Найпростіший спосіб дотримуватися цього – дієта. Звичайно, потрібно зважувати їжу в грамах, є певний час і лише правильні продукти.

Ви також можете займатися спортом без змін дієти. Але є маленький аспект. Якщо почати займатися, наприклад, 3 рази на тиждень по 60 хвилин, цього достатньо, щоб почати худнути. При цьому ваші тренування повинні складатися на 50% з важких ваг та на 50% з кардіонавантажень.

Найголовніше, щоб ваші щоденні витрати енергії були вищими за калорії, які ви отримуєте з їжею. Тоді ви почнете худнути, але до певного рівня. Ваше тіло рано чи пізно пристосується до тренувань, процес схуднення сповільниться.

Крім того, якщо ви хочете не тільки бути стрункою, але й мати гарне тіло, то спорт та дієти окремо не допоможуть. Вони працюватимуть лише разом: харчування + тренування. Вправи значно прискорюють процес схуднення, допомагають у боротьбі з целюлітом, розтяжками та багатьма іншими проблемами.


Чи допомагають дієти? Як почати міняти свій раціон?

Є одна найважливіша та ефективна дієта – правильне харчування. Хоча загалом слово «дієта» значить затикати рот чи морити себе голодом.

Багато хто досі вважає, що для схуднення не потрібно їсти. Це величезна помилка, яка шкідлива для здоров'я. Правильне харчування – 5-6 разове харчування та тільки здорова їжа. Позбавляючи організм їжі, різко зменшуючи її кількість, ми ставимо його в стан стресу, змушуючи уповільнювати обмінні процеси з метою економії енергії.

Слабкість, сонливість, втома та труднощі з концентрацією уваги – це лише деякі з проблем, пов'язаних із голодуванням. Звичайно, якщо ви в минулому наїлися, відразу відмовитись від звичного способу життя буде складно. Тут потрібна поступова зміна режиму харчування: відмова від шкідливих звичок та перехід на правильне харчування.

Ви повинні розуміти, що правильне харчування – це запорука міцного здоров'я та краси вашого тіла. По-перше, виключіть зі свого раціону нездорову їжу: прості вуглеводи, трансжири, фаст-фуд. Їсти не пізніше, ніж за 3 години до сну. Їда на ніч негативно впливає на органи травлення, їжа практично не перетравлюється.

Після відмови від нездорової їжі у вашому раціоні повинні з'явитися крупи: гречка, рис, пшоно, овес. А також продукти, багаті білком: м'ясо, птиця, бобові, молочні продукти, риба, сир, яйця та здорова їжа: фрукти, овочі, зелень, ягоди.

Найкращий сніданок – каші, крупи чи молочні продукти. М'ясні продукти та свіжі овочі ідеально підходять для обіду. На обід вибирайте легку, але ситну їжу. Це риба чи молочні продукти, тушковане чи нежирне м'ясо. Використовуйте фрукти для перекушування. І не забувайте про чисту питну воду. Ви повинні випивати щонайменше 2 літри на день.


Скільки максимальних кілограмів можна скинути за місяць, щоб не зашкодити здоров'ю?

Скільки кілограмів ви зможете скинути за місяць, залежить від багатьох факторів:

  • Вік.
  • Поточна вага.
  • Рівень активності та програма тренувань.
  • Швидкість метаболізму (обмін речовин).
  • Звички у їжі.
  • Щоденний рівень стресу.
  • Загальний стан здоров'я та можливі захворювання.

Швидкість, з якою ви втрачаєте вагу, залежить головним чином швидкості вашого метаболізму. Чим більше у вас м'язів, тим швидший ваш метаболізм, тому ви зможете більше скинути за певний період часу.

Загальний стан здоров'я є важливим фактором. Гормональний дисбаланс, хронічна втома та інші розлади можуть сповільнити процес позбавлення від зайвого жиру. Стрес призводить до збільшення кортизолу, що стимулює відкладення жиру в організмі.

80% втрати ваги залежить від харчування, тому важливо, щоб ваш раціон був максимально корисним та здоровим. Наскільки ви готові слідувати дієті, повністю залежить від вас, вашої сили волі та вашої мотивації.

Оптимальний варіант - скидати по 1 кг на тиждень, щоб не зашкодити своєму здоров'ю, спалювати жир, а не м'язи, і не витрачати воду. І, звичайно ж, ви повинні пам'ятати золоте правило схуднення: «Щоб схуднути, ви повинні витрачати більше калорій, ніж з'їдаєте за день!»


Чи можна їсти після 18:00?

Після 18 години можна і потрібно їсти. Основне завдання - не їсти за 2-3 години до сну. Немає потреби переїдати на ніч.

Під час їди організм людини відчуває певне навантаження, яке лягає на внутрішні органи. Протягом дня, коли ви активні, ваше тіло працює разом із вами. Вночі, коли ви відпочиваєте, йому також потрібний відпочинок.

А коли ви їсте перед сном, ви змушуєте свій організм працювати всю ніч, в результаті, прокинувшись вранці, ви вже почуваєтеся втомленим та дратівливим. З

знижується працездатність, з'являються зайві кілограми.
На думку психологів і дієтологів, є лише три причини, через які ви відчуваєте голод прямо перед сном:

  • неправильне харчування;
  • без сну;
  • напруга;
  • вживання більше 4 чашок кави на протязі дня;
  • продукти, заправлені різними спеціями;

Ваші перекушування – це тільки булочки та бутерброди, не дивуйтеся, що до вечора у вас буде моторошне почуття голоду, яке не дасть вам добре виспатися. Справа в тому, що в перерахованих вище продуктах містяться легкі вуглеводи, які швидко засвоюються і швидко повертається почуття голоду. Або вони також збуджують апетит.

Науково доведено, що пізні вечері призводять не тільки до зайвої ваги, а й до погіршення емоційного стану, а останні дослідження показують, що раннє та легке вживання їжі може уповільнити процес старіння.

Як звикнути до потягу до солодкого?

Думаю, це найпопулярніше питання, коли йдеться про гарну фігуру чи здоров'я.

Давайте розберемося, чому багатьом хочеться солодкого. Постійна втома, головний біль, проблеми з травленням та поганий настрій – симптоми, які може викликати Candida albicans. Це паразитичний грибок, який зустрічається у травному тракті приблизно у 40% людей. Проблеми починаються, коли його кількість в організмі зростає.

Однією з причин росту грибка є незбалансоване харчування, а саме вживання великої кількості солодощів. Що робити? Перестаньте годувати його солодощами.

Спочатку скоротите порції солодощів, замінивши найшкідливіші - випічкою з пшеничного борошна, випічкою з вівсяного, гречаного і рисового борошна або взагалі без борошна. Почніть готувати самі. В інтернеті багато корисних, швидких та смачних рецептів.

Якщо ви взагалі не їсте солодке протягом 6 тижнів, цей шкідливий грибок перестане рости і визначатиме ваш вибір продуктів харчування. І солодощами спокійно лікуєшся.

Звичайно, до всього потрібно підходити з розумом. Якщо ви з'їдаєте одну цукерку на день, а може навіть менше, нічого страшного. І якщо ви щодня їсте величезну кількість солодкого, вам слід замислитись про це. Адже ваше здоров'я та краса у ваших руках

Які продукти варто забрати з раціону?

Це дві широкі категорії продуктів – трансжири та білий цукор. Найвищий глікемічний індекс у білого цукру, патоки, сиропів та будь-яких продуктів, що їх містять.

Цей індикатор говорить вам, як певні продукти збільшують рівень цукру в крові. Що вище глікемічний індекс, то швидше їжа засвоюється і перетворюється на чисту глюкозу. В результаті відбувається різке підвищення рівня цукру на крові.

У відповідь підшлункова залоза вивільняє дозу інсуліну, за якою слідує різке падіння рівня глюкози. І є почуття голоду.

Споживання цукру, особливо у великих кількостях, призводить до розвитку інсулінорезистентності та діабету типу 2. Але є альтернатива – натуральні підсолоджувачі, такі як стевія, сироп агави або топінамбура та фрукти.

Існує міф, що якщо ви хочете бути розумним, ви повинні їсти цукор, тому що глюкоза стимулює мозок. Справді, єдина їжа, яку споживає наш мозок, це глюкоза. Але наш організм може виробляти його практично з будь-якого матеріалу, не тільки вуглеводів, але і жирів, і білків. Тож не варто турбуватися про нестачу харчування для сірої речовини.

Другий продукт, який потрібно виключити зі свого раціону, це трансжири. Їх сміливо можна назвати людським винаходом. Їх створюють штучно при гідрогенізації олій. Це означає, що рідкі рослинні олії перетворюються на тверді жири шляхом додавання атомів водню. Весь цей процес руйнує незамінні кислоти, вітаміни та мінерали.

Трансжири надають їжі насичений смак; продовжити термін придатності товару; аналогічні натуральним жирам, лише за нижчою ціною; їх зручно використовувати у закладах громадського харчування, тому що вони не димлять при сильному та багаторазовому нагріванні.

У той же час вживання трансжирів дуже шкідливе для організму людини.

  • уповільнення процесу детоксикації;
  • знижується рівень тестостерону в організмі;
  • рівень поганого холестерину (ЛПНЩ) підвищується, а рівень хорошого холестерину (ЛПЗЩ) знижується;
  • підвищується ризик розвитку цукрового діабету;
  • імунітет слабшає;
  • порушується клітинний метаболізм, що може викликати такі захворювання, як гіпертонія, атеросклероз, ішемічна хвороба серця, порушення зору, ожиріння, рак.

Трансжири містяться в маргарині та спредах (альтернатива вершковому маслу), а також у всіх смажених продуктах швидкого приготування (картопля фрі, випічка, паштети, гамбургери, курячі нагетси тощо). Також ми виключаємо з меню всі покупні соуси, фабричну випічку (булочки, тістечка, печиво, сухарики та печиво) або ретельно перевіряємо склад на наявність трансу або затверділих жирів перед покупкою.

Вибираючи продукти, уважно вивчайте упаковку, і краще відмовитись від продукту, якщо ви виявите незрозумілі вам інгредієнти. Це дозволить вам набагато рідше звертатися до лікаря, адже 95% наших хвороб спричинені неправильним харчуванням.

Завжди вибирайте тільки якісні продукти. Завдяки цьому у вас буде чудова фізична форма та відмінне здоров'я на довгі роки.