Хлорофіл є органічним з'єднанням, що міститься в рослинах, овочах, водоростях і фотосинтезуючих бактеріях. Він надає рослинам характерного зеленого кольору. Хлорофіл необхідний для фотосинтезу, він дозволяє рослинам видобувати енергію із сонячного світла і перетворювати її на кисень та вуглеводи. Це також дає нашому тілу багато переваг.

У рослинах є два типи хлорофілу: хлорофіл а синьо-зелений і хлорофіл б жовто-зелений. Всі рослини містять один з цих двох різновидів. Обидва є жиророзчинними сполуками, що мають антиоксидантні властивості.

Коли ми споживаємо хлорофіл, він проходить через наше тіло у вигляді міцел, які являють собою жировмісні молекулярні групи. Хоча дослідження не змогли довести, яка мінімальна кількість жиру потрібна для метаболізму хлорофілу, вважається, що невелика кількість корисних жирів може допомогти організму переробляти його під час їжі.

Хлорофілін є напівсинтетичним, водорозчинним і нерозчинним у жирах і зазвичай використовується як добавка до ліків або харчових барвників.
Хоча хлорофіл це природна сполука, що міститься в рослинах, хлорофіллін це добавка, яку приймають під час їжі. Вже більше 50 років хлорофілін використовується для лікування ран, що повільно гояться або пахнуть, тому що він діє як внутрішній дезодорант.

Де міститься хлорофіл?

Хлорофіл можна знайти в зелених овочах і фруктах, водоростях, велика кількість хлорофілу також може бути забезпечена відповідними добавками.

Шпинат має високу концентрацію хлорофілу близько 24 мг на порцію. Цей овоч легко приготувати, тому що його можна їсти сирим або готувати різними способами. Інші листові овочі містять від 4 до 15 міліграм хлорофілу на сиру порцію.

Сюди входять:

  • бок-чій (китайська капуста);
  • зелена капуста;
  • швейцарський мангольд;
  • водорості;
  • ріпа;
  • петрушка;
  • калі.

Інші зелені овочі є хорошими джерелами хлорофілу і містять до 15 міліграмів на порцію.

До цього списку входять:

  • брокколі;
  • огірки;
  • Зелена квасоля;
  • спаржа;
  • брюссельська капуста;
  • горох.

Невелика кількість хлорофілу присутні у зелених фруктах, таких як ківі та зелений виноград. Існує також невелика концентрація хлорофілу в зелених горіхах та насінні, таких як фісташки.

Хлорофіл які його властивості?

Хлорофіл має бактерицидні, протизапальні, протигрибкові та регенеруючі властивості. Також було доведено, що хлорофіл має протиракові властивості. Дослідження, опубліковане у журналі Food and Chemical Toxicology, показує, що він може захищати від невеликої кількості канцерогенів. Ця сполука також зміцнює наш імунітет, покращує згортання крові та знижує рівень цукру.

Хлорофіл є сильним антиоксидантом, захищає наш організм від вільних радикалів і уповільнює процес старіння.

Хлорофіл також допомагає у підтримці здорової ваги: ​​він знижує апетит, підтримує роботу кишечника, піклується про бактеріальну флору та знижує ризик запорів. Вживаючи багато зелених овочів, ви допоможете своєму тілу підтримувати кислотно-лужний баланс.

Хлорофіл також допомагає позбутися неприємного запаху з рота (він міститься в багатьох зубних пастах) і запобігає запаленню в роті.

Хлорофіл для очищення організму

Основним компонентом хлорофілу є натрієво-мідний хлорофілін, що одержується з люцерни та шовковиці, що за структурою нагадує гемоглобін.
Хлорофіл, що надходить в організм, збільшує вироблення кисню. В результаті клітини насичуються киснем, а процеси детоксикації в організмі протікають ефективніше. Слід також додати, що хлорофіл збільшує природну здатність печінки видаляти токсини та відходи з організму. Цей процес відомий як детоксикація. Одне дослідження печінки людей і щурів майже тридцять років тому, опубліковане в журналі Карциногенез, виявило ці властивості хлорофілу. Зокрема, це дослідження показало, що хлорофілін, натрієва сіль хлорофілу, здатна боротися з пошкодженням печінки та потенційно раком печінки, роблячи процес детоксикації ефективнішим.

Хлорофіл для зміцнення організму

Природний хлорофіл знижує кислотність внутрішнього середовища організму та перешкоджає розмноженню мікроорганізмів та грибків. Крім того, він має властивості, що зміцнюють імунну систему.

Рідкий хлорофіл підвищує енергію та покращує настрій.

Хлорофіл при дефіциті гемоглобіну

Рідкий хлорофіл може бути так званим "будівником крові". Це означає, що він може збільшити кількість еритроцитів та покращити їхню якість. Червоні кров'яні тільця містять молекулу гемоглобіну, хімічна структура якої дуже схожа на хлорофіл. Завдяки цьому майже ідентичному складу хлорофіл може бути ефективним засобом для лікування пацієнтів із дефіцитом гемоглобіну, таких як анемія.

Дослідження 2016 року, опубліковане в Журналі біологічних регуляторів та гомеостатичних агентів з використанням 

ним форми хлорофілу для лікування пацієнтів з анемією, показало, що його використання може покращити симптоми анемії.

Хлорофіл проти старіння

Хлорофіл має також антивікову дію.
Дослідження 2016 року, опубліковане в Clinical, Cosmetic and Investigational Dermatology, показало, що нанесення на шкіру гелю, що містить хлорофілін, зменшує ознаки фотостаріння, тобто старіння під впливом сонця. Дослідження включало зразки шкіри чотирьох здорових жінок та тривало 12 днів.

Результати дослідження показали, що шкіра, оброблена хлорофіліном, покращилася так само, як шкіра, оброблена третиноїном, рецептурним кремом, який, як було показано, допомагає при старінні шкіри. Автори припускають, що комбінація хлорофіліну та третиноїну може бути ефективним способом звернути назад ознаки фотостаріння шкіри.

Хлорофіл для схуднення

Було проведено кілька невеликих досліджень, щоб визначити, чи хлорофіл сприяє здоровій втраті ваги у людей. Дослідження 2013 року, опубліковане в журналі Appetite жінок із надмірною вагою, показало, що добавки хлорофілу у поєднанні з багатою вуглеводами їжею збільшують почуття ситості, одночасно регулюючи гормони голоду. Дослідники дійшли висновку, що додавання хлорофілу в їжу з високим вмістом вуглеводів може поступово знизити масу тіла. Хлорофіл протипоказання

Існуючі дослідження свідчать, що побічні ефекти від вживання хлорофілу виникають рідко. Однак недостатньо досліджень, щоб сказати, чи безпечний рідкий хлорофіл для вагітних або жінок, що годують. Добавки хлорофілу ніколи не замінять різноманітну дієту, багату на овочі та фрукти.

Варто додати, що добавки з хлорофілом можуть інгібувати дію деяких рецептурних препаратів. Зокрема, вони можуть заважати дії ліків, що підвищують чутливість до сонячного світла. Прийом хлорофілу разом із фотосенсибілізуючими препаратами може збільшити ризик сонячних опіків та сонячних ушкоджень.

Хлорофіл дозування та приготування

Рідкий хлорофіл приймають внутрішньо. Він випускається у вигляді рідини або порошку, який поєднується з водою або іншою рідиною. Хлорофіл також можна приймати у формі таблеток. Рідкий хлорофіл також часто зустрічається в коктейлях та соках. Він також часто зустрічається в порошках, змішаних з іншими добавками, такими як спіруліна, паростки пшениці та хлорела. Рекомендованої добової дози рідкого хлорофілу немає. Дози варіюються залежно від рідкої добавки хлорофілу, але середня доза становить 100 мг на порцію. Рідкий хлорофіл можна успішно призначати навіть маленьким дітям, але після попередньої консультації з лікарем.