З чого почати схуднення?

Поради, які допоможуть вам схуднути
Самопочуття, майбутня відпустка, важлива подія – причини втрати зайвих кілограмів можуть бути різними. Якою б не була ваша мотивація, пам'ятайте, що процес схуднення має бути здоровим. Занадто швидкий темп, морити себе голодом, убивчі тренування - вони ніколи не приносять користі. Перевірте, як почати худнути та худнути ефективно.

Насамперед усім має бути добре у своєму тілі і єдиного канону краси не існує. Однак слід пам'ятати, що надлишок жиру в організмі шкідливий для здоров'я. Це може призвести до таких ускладнень, як діабет 2 типу, гормональні порушення, високий кров'яний тиск, хвороби серця, апное уві сні та артрит. Тому завжди варто подумати про підтримку здорової маси тіла, ведучи здоровий спосіб життя.

Коли потрібно починати худнути?

У процесі схуднення дуже важливою є мотивація. Знайдіть причину, через яку ви хочете схуднути. Вам потрібні зміни? Ви хочете змінити стиль одягу? Ви не почуваєтеся добре у своєму тілі? А може, ви хочете поправити своє здоров'я? Не має значення. Постановка мети собі – це прелюдія до подальшої роботі.

 
Однозначної відповіді питання, коли починати худнути, немає. Все залежить від того, що для вас працює. Чи потрібна конкретна дата? Встановіть його, наприклад, на Новий рік, початок місяця, період після свят. Вам не треба чекати. Ви можете розпочати спроби схуднути, як тільки виникне така думка. Особливо це стосується людей, які швидко втрачають ентузіазм.

Процес схуднення

Скорочення жиру - це низка змін, які відбуваються в нашому організмі поступово. Ви повинні розуміти, що це тривалий процес. Йдеться не про втрату кілограмів, а про закріплення ефекту, який у когось триває менше, а у когось довше. Ми не можемо цього передбачити.

Спочатку ви можете помітити, що вага божеволіє. Втрата ваги відбувається досить швидко – до 1,5 кг на тиждень. Це з зменшенням підшкірної води. На її частку припадає до 70% втрачених кілограмів. Навпаки, жирова тканина становить лише 25%.

 
Наступний етап схуднення є дуже складним, тому що більшість людей відмовляються від нього. Це називається фаза плато. Вага зупиняється. Це пов'язане із зміною швидкості обміну речовин. Організм повинен адаптуватися до нової калорійності та витрати енергії. Це перехідний етап, який, за різними даними, триває 2-4 тижні. Хоча вага не змінюється, змінюється склад тіла.

За кілька тижнів вага знову починає падати. Однак на цьому етапі ви більше не втрачаєте більшу частину води та жирових відкладень – навіть 69%. Однак потрібно бути готовим до того, що темпи схуднення вже не такі швидкі, як на початку. Це близько 0,5 кг на тиждень.

Наступним кроком є ​​стабілізація ваги тіла. Тут процес схуднення трохи змінюється, щоб підтримувати вагу та зупинити втрату жиру. Це закріплення здорових навичок. Пам'ятайте, що маса тіла ніколи не буває постійною величиною, наприклад, у жінок вона змінюється залежно від менструального циклу. Одне можна сказати точно – за один день ви не наберете вагу та не схуднете.

Скільки кілограмів можна скинути за місяць?

Найздоровіша втрата ваги – 0,5–1 кг на тиждень. Ці значення можуть трохи відрізнятися, оскільки на швидкість схуднення впливає безліч факторів, наприклад, початкова вага та індивідуальні особливості організму.

Пам'ятайте, що надто швидке схуднення може мати негативні наслідки для здоров'я. Виникають гормональні порушення, погіршується робота нервової системи (дратівливість, знервованість, проблеми з концентрацією уваги), з'являється слабкість. Таке схуднення найчастіше закінчується ефектом йо-йо, адже організм не встигає звикнути до нових умов.

З чого почати схуднення?

Ви вже мотивовані, щоб схуднути і ви знаєте, як працює весь процес. Наступним кроком є ​​постановка цілі. Пам'ятайте, що це має бути справжнім. Занадто високі очікування можуть вас демотивувати. Маленькі кроки краще, і кожен крок спонукатиме до подальших дій. Не сідайте на занадто строгу дієту, не катуйте себе вбивчими тренуваннями. Кожна зміна відбувається поступово.

Почніть худнути також зі зняття мірок. Ви не тільки встаєте на ваги, а й вимірюєте рулеткою обхват стегон, живота, стегон та рук. Це буде гарним орієнтиром, оскільки темпи втрати ваги сповільнюються. Ви також можете проаналізувати склад маси тіла за допомогою спеціальних ваг. Обстеження проводиться у дієтичних кабінетах.

Ефективне природне схуднення

Почніть процес схуднення, знайшовши людину, яка підтримає вас. Можливо, ви зможете переконати своїх домочадців змінити свій спосіб життя? Також гарною ідеєю буде приєднатися до онлайн-групи, присвяченої дієті. Це велика доза мотивації, а також порада, що дозволяє уникнути помилок у схудненні.

Досі не знаєте, з чого почати схуднення? Це гарна ідея, щоб звернутися 

за порадою до дієтолога. Разом зі спеціалістом ви розробите індивідуальний план, який змінюватиметься в залежності від вашого прогресу та стадії схуднення, на якій ви знаходитесь.

Також перед початком схуднення бажано здати основні лабораторні аналізи крові: загальний аналіз крові, СРБ, глюкозу натщесерце, рівень гормонів щитовидної залози та цукрову криву. Ви можете зробити це безкоштовно за напрямком від свого сімейного лікаря.

Здорове харчування

Якщо ви хочете схуднути, перегляньте свій раціон. Враховуйте, які продукти переважають у меню, як часто ви їсте, які порції і чи коригується калорійність страв за рівнем активності.

Пам'ятайте, що ви не схуднете, якщо будете їсти надто багато. Але справа не лише у калоріях. Також важлива якість страв. Уникайте важких, жирних, багатих на цукор і сильно оброблених страв. Включіть у свій раціон цільнозернові продукти, горіхи, рибу, свіжі фрукти та овочі та якісні молочні продукти.

Пам'ятайте, що не можна перекушувати між їдою. Якщо ви хочете перекусити, спробуйте фрукти чи горіхи. У моменти слабкості вибирайте домашній десерт (наприклад, дієтичну заміну звичним тістечкам), а не пачку печива. Також уникайте переїдання на ніч.

Пам'ятайте, що ви не досягнете своєї мети голодуванням. Коли ви не їсте, ваш метаболізм уповільнюється. Організм починає запасатися – у вигляді жирової тканини.

Це дуже гарна ідея планувати своє харчування на весь тиждень. Таким чином, ви не вдаєтеся до швидких (і часто нездорових) рішень.

Добова доза фізичної активності

Щоб схуднути, потрібно поєднувати здорове харчування із регулярними фізичними навантаженнями. Організм повинен почати спалювати зайвий жир. А найкраще трафік. Тренуйтеся так, як вам подобається. У вас є багато варіантів – тренажерний зал, біг, плавання, домашня гімнастика, аеробіка, їзда на велосипеді.

Фізична активність на свіжому повітрі

Важливими є не тільки заплановані вправи, але й будь-які додаткові рухи протягом дня. Почніть їздити на роботу велосипедом, гуляйте, вибирайте сходи замість ліфта. Це дрібні речі, які мають велике значення.

Адекватна гідратація організму

Вживання потрібної кількості води є важливим для вашого метаболізму. Рекомендується забезпечувати організм щонайменше 2 літрами рідини на добу. Вам не подобається смак води? Наріжте в нього часточку лимона або додайте заморожені фрукти.

Підтримайте відповідними добавками

Немає чудодійних таблеток, які допоможуть схуднути. Проте варто підтримати організм відповідними харчовими добавками. Вони сприяють поліпшенню обміну речовин, отже, прискорюють швидкість спалювання жиру. Пам'ятайте, що добавки ефективні лише в тому випадку, якщо ви правильно харчуєтеся та займаєтеся спортом.

 Не турбуйтеся, коли ви робите помилки в схудненні

Помилки неминучі. Ви навчитеся здоровому способу життя з часом. Не гнівайтесь, коли тягнетесь до солодкого або пропускаєте тренування в момент слабкості. Втрата ваги може бути негативно пов'язані з цим. Головне не здаватись і не повертатися до того, з чого почали.

Фізична активність та здорове харчування – це спосіб життя

Не відмовляйтеся від регулярних фізичних навантажень та здорового харчування, коли досягнете бажаної ваги. Пам'ятайте, що все ваше тіло буде дякувати вам за нові звички. Здоровий спосіб життя означає гарне самопочуття та менший ризик захворювань.