Алопеція, вигини, рідке волосся - майже всі ми опинилися в ситуації, коли ми створювали паніку, побачивши слив, забитий волоссям! Надмірне випадання волосся - це досить поширене явище, яке вражає як чоловіків, так і жінок і може мати різні причини. У багатьох випадках рецептом зміцнення волосся є заповнення дефіциту біотину. Як дізнатися, що у вашому організмі не вистачає вітаміну Н? Коли використовувати препарати біотину?

Випадання волосся: причини

Випадання волосся - це фізіологічне явище, обумовлене циклом розвитку волосся. Ми втрачаємо близько 100 волосся в день цілком природним чином! Якщо випадання волосся стає помітним неозброєним оком, варто пошукати причини цього стану. Ви можете самостійно проаналізувати потенційні причини випадіння волосся, також можете скористатися допомогою фахівця. Це рішення рекомендується, коли вжиті заходи не приносять результату. Проведення відповідних діагностичних тестів і консультація трихолога, дерматолога або ендокринолога повинні допомогти виявити генезис випадання волосся. Основними причинами збільшення випадіння волосся є дефіцит макро- і мікроелементів і вітамінів (переважно заліза і біотину), захворювання щитовидної залози, захворювання шкіри.

Дефіцит біотину як причина випадіння волосся

При нестачі біотину в організмі одним із симптомів може бути посилене випадіння волосся (в деяких випадках також вії та брови). Біотин підтримує правильне функціонування шкіри і її продуктів, тому його недоліки можуть бути помітні не тільки в стані волосся (вони ламаються, випадають, швидше за посивіють), але і в шкірі і нігтях (запалення, розташоване навколо очей), ніс, рот і статеві органи , зростання нігтів, розтріскування і ламкість нігтів, надмірна активність сальних залоз). Крім симптомів, тісно пов'язаних із зовнішнім виглядом шкіри, волосся і нігтів, інші втома, слабкість, депресія, безсоння, також втрата апетиту, запалення язика і кон'юнктиви, підвищення рівня холестерину в крові. Чому дефіцит біотину викликає випадання волосся? Вчені вважають, що це пов'язано з порушеннями обміну жирів, викликаними нестачею біотину, а також з тим, що без нього порушується процес утворення кератину, тобто будівельного матеріалу волосся. Крім того, посилене випадіння волосся може бути результатом себорейного дерматиту (порушення функції себорейних залоз є результатом дефіциту біотину).

Коли виникає дефіцит біотину?

Біотин, також відомий як вітамін Н або В7, є водорозчинним вітаміном. Цей компонент надходить з дієтою (його джерелом є як рослинні, так і продукти тваринного походження), а також синтезується в організмі за допомогою кишкової флори. Кому загрожує дефіцит біотину? Прийом деяких ліків (наприклад, антибіотиків - тетрацикліну, сульфаніламідів; протисудомних препаратів - фтоіну, фенобарбіталу) може привести до дефіциту вітаміну Н. Крім того, до групи ризику входять люди, які зловживають алкоголем, що приймають стероїдні гормони, дотримуються дієти з низьким вмістом вітамінів і мінералів, годуються парентерально. Люди з пошкодженою слизовою оболонкою кишечника, інсулінорезистентністю і люди з генетичними захворюваннями (включаючи дефіцит ферментів біотинідази). Варто також знати, що споживання сирого білка курячого яйця пригнічує всмоктування біотину!

Що робить біотин?

Перш за все, він підтримує правильне функціонування шкіри, волосся і нігтів. Що стосується рекомендованої добової норми біотину, то вона коливається від 30 до 100 мкг на добу, але слід зазначити, що більшість препаратів містять значно більші дози (зазвичай 5-10 мг)! Чи безпечні такі дози? Біотин розчиняється в воді, тому будь-який його надлишок виводиться з сечею. Дослідження, проведені до сих пір, не вказують на токсичний вплив на організм при застосуванні високих доз біотину, хоча в окремих випадках повідомлялося про проблеми з травленням і нудоту. Функція біотину не обмежується підтримкою хорошого стану шкіри і волосся, він бере участь в обміні жирів, вуглеводів і білків і в багатьох інших процесах в організмі.