Кількість
|
Вартість
|
||
|
Магній є одним із семи макро мінералів, які слід регулярно вживати у великих кількостях. Найчастіше пов’язане з полегшенням нічних м’язових спазмів і правильною роботою серця - воно насправді відповідає за кілька сотень важливих для нашого організму процесів, в т.ч. для: функції м’язів, функції нервової системи, кістково-суглобової системи, адекватний рівень цукру в крові, артеріальний тиск.
Потреба в магнію
Нашому організму потрібен магній для виробництва енергії, синтезу ДНК, РНК та глутатіону. Без цього "елемента життя" важко було б говорити про належний транспорт кальцію та калію до клітинних мембран. Саме ця хімічна реакція сприяє нервовому імпульсу, який, у свою чергу, відповідає за нормальне скорочення м’язів та серцевий ритм.
Вживання магнію може допомогти зменшити передменструальні симптоми. Його добавки призводять до зниження ризику розвитку остеопорозу, особливо у жінок в постменопаузі. Він також відіграє важливу роль в активації вітаміну D.
Зовсім недавно було виявлено, що прийом великої кількості кальцію без додавання магнію може вплинути на ризик звуження артерій та серцево-судинних ускладнень. Подібний механізм за участю кальцію може бути пов'язаний з утворенням каменів у нирках. Рекомендована добова норма споживання магнію для дорослого чоловіка становить від 400 до 420 міліграм.
Добова доза магнію
Вік Чоловіча Жінка Вагітність
Народження до 6 місяців 30 мг 30 мг
7-12 місяців 75 мг 75 мг
1-3 роки 80 мг 80 мг
4-8 років 130 мг 130 мг
9–13 років 240 мг 240 мг
14–18 років 410 мг 360 мг 400 мг 360 мг
19-30 400 мг 310 мг 350 мг 310 мг
31–50 років 420 мг 320 мг 360 мг 320 мг
51+ років 420 мг 320 мг
Передозування магнієм
Надлишок магнію в організмі може спричинити запаморочення, гіпотонію, надмірну слабкість, нудоту та блювоту, м’язову слабкість та проблеми з диханням.
Дефіцит магнію
Дефіцит магнію дуже рідкий, оскільки нирки обмежують виведення цього мінералу з організму. Якщо це сталося, це може призвести до серйозних наслідків. Слід також пам’ятати, що схуднення також може призвести до зниження рівня магнію в організмі. Симптомами дефіциту магнію є:
головний біль при мігрені,
діабет,
атеросклероз,
артеріальна гіпертензія,
втрата апетиту
судоми
остеопороз,
астма.
Симптоми низького рівня магнію
Симптомами дефіциту магнію можуть бути судоми в литках, головний біль, випадання волосся, ослаблені нігті, дратівливість, проблеми з фокусом, посмикування повік.
Форми магнію
Цитрат магнію - це найпопулярніша і легкозасвоювана форма магнію. Магній зв’язується у великій молекулі з лимонною кислотою, тому в капсулі міститься менша кількість елементарного магнію. Через те, що лимонна кислота є м’яким проносним, її присвячують людям із запорами.
Оксид магнію - його молекула мала і компактна, забезпечуючи таким чином найбільший відсоток магнію на дозу. Рекомендується при запорах та проблемах з травленням.
Хлорид магнію - витягується з океанської води або розсолу. Добре засвоюється організмом. Допомагає швидко відновити рівень магнію. Його також можна використовувати місцево. Рекомендується спортсменам та людям із проблемами сну.
Сульфат магнію - (сіль EPSOM), що приймається в таблетках, але найчастіше у ваннах. Відмінно підходить для спортсменів при болях у м’язах, розтягненнях і синцях. Також застосовується при запорах.
Бісгліцинат магнію - це легка форма магнію. зв’язується з гліцином, незамінною амінокислотою, яка бере участь у синтезі білка, і передає хімічні сигнали в мозок. Одна з найбільш засвоюваних форм допомагає заспокоїтись і проблеми зі сном.
Таурат магнію - це хелат амінокислот, що поєднує магній з таурином, що робить його однією з найбільш засвоюваних форм. Підтримує нервову та серцеву системи.
Аскорбат магнію - синтезована форма, яка забезпечує всі переваги безкислотної (нейтральної шлунку) форми вітаміну С і магнію. Підтримує імунітет і нормальну роботу нервової системи.
Малат магнію - натуральна фруктова кислота, присутня в більшості клітин організму. Він відіграє важливу роль у синтезі АТФ та виробництві енергії. Призначений для людей, які виснажені та мають проблеми з м’язами.
Лактат магнію - органічна сполука, яка поєднує карбонат магнію або гідроксид магнію з молочною кислотою. Це допомагає в правильному функціонуванні організму. Бере участь у процесі згортання крові, зменшує стрес і втому.
Гідроксид магнію - неорганічна хімічна сполука. Використовується для зменшення запорів, розладів травлення та печії.
Стеарат магнію - органічна хімічна сполука, що містить іон магнію та стеаринову жирну кислоту. Найчастіше він міститься в таблетках, розчинному порошку та капсулах. У косметиці в основному використовується для створення сипучих продуктів.
Карбонат магнію - неорганічна хімічна сполука(магнієва сіль). Його можна використовувати при онімінні і м’язових спазмах. Рекомендується для спортсменів та втомлених людей.
Що таке магній?
У разі дефіциту магнію ми можемо збагатити свій раціон продуктами, що містять у своєму складі магній. Природні та популярні джерела магнію включають гречку, горіхи, какао та морепродукти.
Як доповнити магній?
Найкращого магнію, який часто шукають, не існує. Незважаючи на це, магній можна доповнювати дієтичними добавками та вітамінними препаратами, серед найпопулярніших форм ми можемо знайти магній у таблетках, магній у питному порошку, рідкий магній, ліпосомний магній. Щоб магній мав більше сенсу, потрібно одночасно додати марганець, цинк, калій, вітаміни А, D і В6. Пам’ятайте, що, вибираючи магній для дітей, проконсультуйтеся з вашим лікарем або дієтологом.