Кількість
|
Вартість
|
||
|
Залізо - це один з тих мінералів, який повинен бути присутнім у раціоні. Скажу прямо, залізний бежевий не здатний нормально функціонувати. Дефіцит заліза є найпоширенішою причиною анемії - стану, при якому організм не виробляє потрібної кількості еритроцитів, що призводить до загальної слабкості та ряду дисфункцій.
Яку роль відіграє залізо в організмі?
Слід зазначити, що наш організм не здатний виробляти залізо самостійно, тому його надходження ззовні є обов’язковим. Цей елемент відповідає за ряд функцій нашого організму, що робить його важливою частиною раціону. В організмі людини міститься приблизно 5 грам заліза. Основна його частина, понад 70%, міститься в гемоглобіні - білку крові, який надає йому червоний колір, а також служить агентом, що транспортує кисень. У кістковому мозку залізо бере участь у виробленні еритроцитів. З точки зору спортсмена, залізо має важливе значення, оскільки воно є частиною міоглобіну - білка для нарощування м’язів, який забезпечує обмін киснем під час їх роботи. Крім того, залізо впливає на боротьбу з патогенами, вірусами та бактеріями. У печінці він підтримує свою детоксикаційну дію та покращує обмін холестерину.
Дефіцит заліза
На додаток до вищезазначеної анемії, тобто стану загальної слабкості організму, що нерідко супроводжує гіпотрофію, відсутність належної кількості заліза додатково спричинить запаморочення та почастішання пульсу. Жінки у важкі періоди, люди, які дотримуються обмежувальних дієт для схуднення, або молоді люди під час швидкого зростання організму в основному піддаються недолікам.
Попит
Чоловіки повинні споживати близько 10 мг заліза на день, щоб повністю задовольнити свої потреби в залізі. З іншого боку, жінки повинні досягати дози близько 20 мг, щоб не зазнати недоліків.