Укр
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик
Фільтр
Наявність
Ціна, грн
Бренд
Сортування:
за популярністю
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Вітаміни - це органічні сполуки, необхідні для нормального функціонування організму та для виживання. Більшість вітамінів, які ви постачаєте, повинні надходити з натуральної їжі. Однак ми не завжди маємо можливість забезпечити достатню кількість вітамінів лише їжею. Однак частина вітамінів може частково вироблятися самим організмом. Прикладом може служити вітамін D, який організм людини синтезує під впливом сонячних променів.

Деякі факти про вітаміни:

Існує 13 вітамінів, відомих людству
Вітаміни можуть бути як водорозчинними, так і жиророзчинними
Жиророзчинні вітаміни легше засвоюються організмом людини
Вітаміни містять в собі молекули вуглецю, саме тому їх називають органічними сполуками
Збалансоване харчування - найкраще джерело вітамінів, але варто підтримувати себе добавками, які допоможуть регулювати їх рівень

Що саме таке вітаміни?

Вітаміни є важливими компонентами кожного живого організму. Якщо ми не отримуємо достатньо жодного з вітамінів, деякі симптоми можуть виникати в організмі через їх дефіцит. Вітаміни також:

Органічні сполуки, що містяться в організмі людини
Основна поживна речовина, яку організм не може виробляти самостійно, і її слід отримувати з їжею.
Що стосується поділу вітамінів, ми можемо виділити 13 різних сполук, які поділяються на безліч окремих груп.

Жиророзчинні вітаміни та водорозчинні вітаміни
Жиророзчинні
Вітаміни, що входять до групи розчинених у жирах, зберігаються нашими організмами в жировій тканині та печінці. До групи жиророзчинних вітамінів входять вітаміни A, D, E, K.

Вони набагато біодоступніші, ніж водорозчинні вітаміни. Вони можуть вижити в нашому організмі днями, в деяких випадках навіть місяцями. Наш організм розчиняє вітаміни, поглинаючи їх речовинами, які називаються ліпідами. Це відбувається під час процесу травлення. Іншими словами, наш організм починає отримувати його з того моменту, коли їжа, яку ми їмо, потрапляє в шлунок.

Водорозчинні вітаміни
Вітаміни, розчинні організмом людини у воді, не затримаються в ній довго. Організм не пристосований до їх зберігання, і вони швидко виводяться під час сечовипускання. Саме з цієї причини група водорозчинних вітамінів повинна надходити набагато частіше і в більшій кількості, ніж жиророзчинні вітаміни.

Водорозчинні вітаміни:

Тіамін (вітамін В1)
Рибофлавін (вітамін В2)
Ніацин (вітамін РР, вітамін В3)
Піридксин (вітамін В6)
Фолати (фолат, фолієва кислота, вітамін В9)
Вітамін B12 (кобаламін)
Пантотенова кислота (вітамін В5)
Біотин (вітамін Н, вітамін В7)
Вітамін С (L - аскорбінова кислота)
Види вітамінів
Ми можемо розділити вітаміни на різні типи. Деякі з них належать до однієї групи вітамінів. Яку роль вітамінів в організмі виконують їхні окремі сполуки?

Вітамін А
Вони відомі в хімічному жаргоні як каротини, переважно бета-каротин.

Це жиророзчинна група.
Нестача цього вітаміну може призвести до сліпоти та розладів очей, що призведе до сухості рогівки
Джерела вітаміну А можна знайти в таких продуктах, як печінка, морква, соняшникова олія, деякі сири, брокколі, солодка картопля, масло, шпинат, яйця, дині, молоко, субпродукти тварин
Хорошим рішенням є добавки з вітаміном А, які допоможуть нам заповнити прогалини в раціоні.

Вітамін В1
Хімічна назва цього вітаміну - тіамін.

Він належить до групи водорозчинних вітамінів
Дефіцит вітаміну В може призвести до синдрому Корсака (захворювання із симптомами, подібними до амнезії)
Добавка вітамінів групи В є чудовим доповненням до будь-якої дієти, оскільки вона належить до сполук, які легко вимиваються з нашого організму. З точки зору їжі його найбільше в дріжджах, свинині, насінні соняшнику, коричневому рису, спаржі, цвітній капусті, картоплі, апельсинах, яйцях і крупах.
Вітамін В2
У науці він відомий як рибофлавін. Функції вітаміну В2 для нас надзвичайно важливі.

Він відноситься до групи водорозчинних вітамінів
Хорошими джерелами вітаміну В2 будуть спаржа, банани, сир, йогурт, риба та зелена квасоля.
Нестача вітаміну В2 може призвести до випадіння волосся, герпесу та пошкодження куточків рота та горла
Вітамін В3
Частіше його називають ніацином.

Розчинний у воді
Його дефіцит часто призводить до діареї, дерматиту та пошкодження мозку
Окрім такого джерела, як вітамінні добавки, його можна знайти в субпродуктах тварин, яловичині, молоці, яйцях, листових овочах, помідорах, авокадо, моркві, грибах, грибах, рибі (тунець і лосось)
Вітамін B5 (пантотенова кислота)
Віднесений до групи водорозчинних
Його дефіцит може призвести до поколювання кінцівок і оніміння кінцівок або пошкодження епідермісу
Хорошими джерелами пантотенової кислоти є брокколі, авокадо та ікра
Вітамін В6
Обов’язково повинен бути кожен хороший вітамінний комплекс. Він відомий під хімічною назвою піридоксин.

Вітамін b6 розчинний у воді
Нестача цього вітаміну може призвести до анемії та пошкодження нервової системи
Ми можемо знайти його в бананах, крупах, горіхах,

молоко. Варто пам’ятати, що піддавання цього вітаміну низькій температурі може призвести до його дегенерації. Заморожування їжі, багатої вітаміном В6, зменшує її вміст приблизно на половину.
Вітамін В7
Вітамін В7, відомий як біотин.

Водорозчинна група
Нестача цього вітаміну в раціоні може призвести до дерматиту, запалення кишечника
Яєчні жовтки та деякі зелені овочі є хорошими джерелами біотину
Вітамін B9 (фолієва кислота)
Один з водорозчинних вітамінів
Фолієва кислота є надзвичайно важливою складовою раціону кожної вагітної жінки. Його відсутність під час вагітності може завдати шкоди плоду. Лікарі дуже часто рекомендують вагітним жінкам вживати полівітаміни для дорослих, багаті вітаміном В9. Такий набір вітамінів допомагає підтримувати плід у належному стані та забезпечувати його здоровий розвиток.
Природними джерелами фолієвої кислоти є листові овочі, бобові, насіння соняшнику, невелика кількість вітаміну В9 також міститься в пиві
Вітамін В12
У хімічній промисловості відомий як кобаламін.

Вітамін b12 розчинний у воді
Нестача цього вітаміну може призвести до стану, при якому організм виробляє аномально велику кількість еритроцитів
Хорошими джерелами їжі вітаміну В12 є яйця, молоко, соєві продукти, молюски та риба
Вітамін С
Більш відомий як аскорбінова кислота.

Розчинний у воді
Дефіцит може спричинити анемію та багато проблем із стійкістю організму до мікробів
Варто знати, що аскорбінова кислота - це сполука, яку легко зруйнувати під час варіння. Він не стійкий до високотемпературної обробки. Що стосується природного походження аскорбінової кислоти, її найбільша кількість міститься в плодах камю-каму, які нагадують ягоди
Вітамін Е
У хімії вітаміни групи Е відомі як токофероли.

Він відноситься до групи жиророзчинних вітамінів
У випадку з вітаміном Е важко визнати його недостатнім. Отримати його дуже просто, і організм сам дуже довго зберігає його в жировій тканині. Однак, якщо дефіцит токоферолу все ж трапляється, стан може спричинити анемію.
Ківі, мигдаль, авокадо, яйця, молоко, горіхи, каші стануть хорошим джерелом вітаміну Е
Вітамін D
Інакше відомий як холекальциферол.

Це жиророзчинний
Нестача цього вітаміну в організмі людини може призвести до серйозних захворювань. Сюди входить рахіт і розм’якшення кісток
Вітамін D отримує організм, піддаючи його впливу ультрафіолету. Іншими словами, організм здатний виробляти вітамін D самостійно, коли ми перебуваємо на сонці. Що стосується їжі, то в яйцях, рибі, молоці та грибах найбільше вітаміну D
Вітамін К.
Отже, похідне нафтохінону.

Група жиророзчинних вітамінів
Нестача вітаміну К в організмі може бути особливо небезпечною. Це робить організм більш схильним до кровотеч і, в крайньому випадку, може викликати кровотечу діатезу.
Петрушка - це їжа, яка забезпечує найбільше вітаміну К. Він також міститься у плодах ківі та авокадо.

Що таке полівітаміни?

Полівітаміни - це чи не найпопулярніша добавка, до якої ми досягаємо сьогодні. Це вітамінна добавка, що містить щонайменше 16 мінералів та 13 вітамінів, необхідних для здорового функціонування організму. Вони продаються у різних формах - від дорослих вітамінних наборів до дитячих вітамінних желе.

Засоби, відомі як полівітаміни, часто також називають мультимінералами. Для зручності використання їх часто виробляють у вигляді фруктових драже або інших ароматизаторів, які призначені для полегшення споживання. Різні полівітаміни мають різний рівень кожної вітамінної групи. Деякі зосереджені на забезпеченні однієї конкретної групи вітамінів, тоді як інші полівітамінні добавки намагаються забезпечити всі вітаміни однаково.

Полівітаміни часто містять:

амінокислоти
жирні кислоти
Трави
мінерали
За даними Служби інформації про біотехнологічні дослідження США (NCBI), регулярне вживання вітамінно-комплексних добавок знижує ризик серцевих нападів та серцево-судинних захворювань.

Для кого виробляються вітамінні добавки?
Споживання великої кількості синтетичних вітамінів не завжди може бути хорошим рішенням. Кращим рішенням буде запас природних вітамінних добавок, які за своєю біодоступністю перевершують їхні хмелеві аналоги.

Натуральні вітамінні добавки

Однак, як відомо, добре структурована дієта здатна забезпечити необхідні поживні речовини та мінерали для здорового організму. Виробники полівітамінів сходяться на думці, що цільовою групою реципієнтів цього типу препаратів є:

Люди похилого віку, організм яких менше регенерує, що пов’язано з меншим засвоєнням вітамінів з їжею. Людям похилого віку також може знадобитися більше вітаміну D і кальцію
Вегани та вегетаріанці, яким часто не вистачає заліза, кальцію, цинку та жирних кислот омега-3, знайдені переважно в продуктах тваринного походження
Вагітні або жінки, які годують груддю

Історія вітамінів

Відкриття та сортування вітамінів за допомогою науки стало ключовим кроком у лікуванні та розумінні того, як працює людський організм. У 1912 році Казімєж Функ запровадив термін «вітамін», який ми використовуємо донині у всьому світі. Ціла загадка про розуміння та класифікацію певних груп вітамінів була вирішена завдяки десятиліттям роботи пов'язаних епідеміологів, лікарів, фізіологів та хіміків.

Замість міфічної казки про раптові відкриття, реальність була повільним, поступовим просуванням, яке включало невдачі, суперечності, а потім їх розвінчання. Дослідження вітамінів є палкою предметом дискусій у багатьох наукових галузях вже більше ста років. Сам прорив дав нам необхідні знання, які змінили спосіб мислення лікарів у всьому світі. Багато років тому люди думали, що для повноцінного функціонування організму досить забезпечити його білками, вуглеводами, жирами та мінералами. Однак сьогодні відомо, що для того, щоб забезпечити правильний розвиток і підтримку організму в хорошому стані, ми повинні забезпечити його необхідними вітамінами.

За даними американського сайту новин (NCBI), експерименти на тваринах відігравали ключову роль у дослідженнях харчування. Розвиток цієї галузі дало змогу значно скоротити термін людських страждань через дефіцит окремих вітамінів. Врешті-решт хіміки вивчили способи виділення окремих вітамінів. Варто знати, що насправді ми на початку довгого шляху, щоб зрозуміти тему вітамінів. Наші знання про мінерали, вітаміни, їх засвоюваність та вміст постійно розвиваються з часу їх відкриття і до сьогодні.

  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
Вгору