Укр
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик
Фільтр
Наявність
Бренд
Розділ
Сортування:
за назвою
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Ніацин, також відомий як вітамін В3 або вітамін РР, бере участь у понад 300 біохімічних реакціях в організмі людини і необхідний практично у всіх аспектах метаболізму. Ось чому його недоліки означають багато проблем зі здоров’ям.

Роль ніацину в організмі

Ця сполука нікотинової кислоти та її аміду, що належить до вітамінів групи В, є водорозчинною та стійкою до температури. Вчені вважають, що саме вітамін В3 нам потрібен найбільше з усіх вітамінів цієї групи. Це має великий вплив на нормальне функціонування людського організму. Ніацин присутній у всіх клітинах і бере участь у синтезі статевих гормонів. Водночас він поєднує та розщеплює жирні кислоти, вуглеводи та амінокислоти. Він незамінний в основних ферментативних реакціях під час метаболізму та в процесі виробництва енергії в мітохондріях. Без нього було б важко добре засвоїти Q10. Ніацин регулює рівень холестерину, оскільки він знижує несприятливу фракцію ЛПНЩ та рівень тригліцеридів. Це має колосальне значення в контексті атеросклеротичної профілактики. Це виявляється необхідним для розвитку еритроцитів. Він також відіграє дуже важливу захисну роль для нервових клітин, що важливо в контексті психічного стану людини. Вчені також підтверджують його надзвичайно сприятливу дію на шкіру та волосся. Недоліки та надлишки ніацину
Добова потреба в ніацині для дорослої людини становить 14-17 мг. Серйозні дефіцити викликають дуже небезпечне захворювання, яке називається пелагра. Ця хвороба проявляється у вигляді почервоніння та шорсткості шкіри в місцях, особливо під впливом прямих сонячних променів або потертостей. Потім з’являються зміна кольору і виразкові пухирі, а також запалення ротової порожнини. Травна система не працює належним чином, що призводить до запорів, діареї або блювоти.

Крім того, спостерігаються порушення у функціонуванні нервової системи. Пелагра є безпосередньою загрозою для життя, але окремі симптоми, включаючи випадання волосся та проблеми зі шкірою, виникають навіть при незначній нестачі ніацину. Вживання занадто великої кількості стимуляторів, тобто кави та алкоголю, призводить до дефіциту вітаміну В3. Проблема виникає із дієтою, багатою на цукор, біле борошно, а також з недоїданням. Його рівень знижують хвороби, що погіршують всмоктування з нирок і кишечника. Також спостерігався тісний взаємозв'язок між низьким рівнем ніацину та психічними розладами, головним чином депресією та шизофренією.

Надлишки ніацину в організмі трапляються досить рідко і лише у випадку його поповнення. Тоді може виникнути нудота, порушення травлення, метеоризм або біль у животі. Обов’язково потрібно враховувати людей, хворих на діабет, оскільки занадто високі дози вітаміну РР призводять до інсулінорезистентності та гіперглікемії. Також слід бути обережним у разі виразкової хвороби та печінкової недостатності.

Цікавим фактом є те, що одна з форм ніацину, яка є нікотиновою кислотою, викликає ефект промивання, тобто почервоніння шкіри, яке триває до години після прийому добавки. Це не становить загрози для здоров’я, а є лише естетичною проблемою.

Основні джерела ніацину

Людський організм здатний виробляти вітамін РР самостійно, але цих кількостей виявляється недостатньо для покриття добової потреби. Тому слід подбати про вживання їжі, багатої ним. Його хорошими джерелами є переважно дріжджі, арахіс, пшеничні висівки та печінка. Велика кількість ніацину міститься також у морській рибі, бобових, цибулі, помідорах, деяких горіхах (наприклад, мигдалі), грибах та борошні грубого помелу.

  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
Вгору