Укр
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик
Фільтр
Наявність
Бренд
Розділ
Сортування:
за назвою
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Тіамін - основні функції

Вітамін B1, що відноситься до групи водорозчинних вітамінів, грає кілька важливих ролей в організмі людини. Він всмоктується в тонкому кишечнику і в першу чергу підтримує перетворення вуглеводів. Вітамін B1 використовується клітинами багатьох органів, він бере участь в надзвичайно важливому міжклітинному диханні. Без нього нервова система не може нормально функціонувати, тому наше благополуччя також залежить від вітаміну B1. Він передбачає участь в синтезі нейромедіаторів (молекул, що передають сигнали між нейронами). Також було показано, що тіамін прискорює загоєння ран і допомагає захистити нирки при діабеті II типу.

Вітамін B1 - ефекти дефіциту

Крім вищезгаданої хвороби бери-бери, недолік тіаміну в організмі викликає інші недуги. Слід пам'ятати, що запаси вітаміну B1 в нашому організмі без надходження його ззовні виснажуються через 2-3 місяці. Що станеться, коли він нарешті закінчиться? В першу чергу ми будемо дратуватися, на нас будуть впливати хронічна втома, ністагм, порушення концентрації уваги, а згодом навіть депресія. Крім того, недолік тіаміну негативно позначається на травній системі. Це може викликати діарею, втрату апетиту або блювання. Прогресуючий дефіцит вітаміну B1 може привести до втрати лібідо або навіть до збільшення серця. Більш того, в разі зловживання алкоголем недолік тіаміну може мати серйозні психологічні наслідки, в тому числі алкогольний делірій.

Однак негативного впливу надлишку тіаміну не виявлено - він швидко виводиться з організму з сечею, отже, можливий гіпервітаміноз може привести тільки до алергічних реакцій або запаморочення.

Вітамін B1 - де його найбільше і яка його потреба?

Серед безлічі продуктів, що містять тіамін, слід виділити свинину. У 100 грамах цього м'яса міститься від 0,5 до 1 мг вітаміну B1. Ми також можемо знайти його багато в згаданих фісташках (0,8 мг / 100 г) і арахісі (0,7 мг). і менше 0,1 мг в більшості овочів (в основному бобових) і фруктах. Насіння соняшнику, дріжджі і пшеничні висівки також є багатим джерелом вітамінів.

Вітамін B1 також входить до складу багатьох препаратів і харчових добавок, які допомагають в разі гострої необхідності заповнити дефіцит тіаміну. Дорослій людині потрібно від 1 до 1,4 мг вітаміну B1 в день (дитині близько 0,5 мг до 3 років). Ця доза збільшується для вагітних (до 2,2 мг) і людей, що піддаються сильному стресу або регулярно займаються спортом. Однак регулярна і повноцінна дієта може задовольнити більшу частину цієї потреби.

  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
Вгору