Глюкозамін є незамінним компонентом багатьох препаратів для суглобів. Зрештою, це повинно полегшити біль у суглобах, а також підтримати їх ефективність та поліпшити функціонування. Однак сам глюкозамін вважається препаратом з ефектом плацебо. Незважаючи на це, не бракує досліджень, що підтверджують позитивний вплив глюкозаміну на суглоби. Однак будьте обережні, приймаючи глюкозамін, оскільки, незважаючи на численні переваги для здоров’я, він також пов’язаний з низкою побічних ефектів. Щоб їх уникнути, варто знати, як приймати речовину, щоб вона була безпечною.

Глюкозамін - що це таке

Глюкозамін - це аміноцукор, який природним чином зустрічається в організмі людини. Однак у препаратах він знаходиться у формі глюкозаміну гідрохлориду або сульфату. Численні клінічні дослідження довели, що глюкозамін є будівельним елементом сполук, що містяться в суглобовому хрящі. З цієї причини він благотворно впливає на стан суглобів. Глюкозамін виробляється організмом у все меншій кількості під час важких фізичних навантажень, а отже, і більшої навантаження на суглоби, а також надмірної ваги та в літньому віці. Це, в свою чергу, заважає суглобам добре працювати, саме тому зовнішнє доповнення стає необхідним. Завдяки глюкозаміну біль у суглобах полегшується, а їх загальна ефективність та функціонування покращуються, що впливає на підтримку бажаної рухливості навіть у літніх людей.

Глюкозамін - що найкраще і що діє

Глюкозамін, доступний у фармацевтичних препаратах, найчастіше буває у двох формах, а саме гідрохлорид та глюкозамін сульфат. Обидві форми мають подібну дію, а саме беруть участь у синтезі протеогліканів, тобто речовин, що утворюють суглобовий хрящ. Завдяки цьому вони сприяють зміцненню і регенерації суглобів, уражених хворобами або травмами. Незважаючи на однакову дію, глюкозамінсульфат слід вважати набагато кращою формою, ніж гідрохлорид. Перша форма характеризується набагато більшою біодоступністю, досягаючи 89%. Цей відсоток активної речовини переходить у кров. Це, у свою чергу, означає, що майже вся діюча речовина, що міститься в таблетці, використовується організмом.

Варто згадати, що харчові добавки, що містять глюкозамін, часто збагачені гіалуроновою кислотою, МСМ та колагеном, які підсилюють дію базової речовини. Також важливо, щоб глюкозамін сульфат не інтегрувався з іншими препаратами, що має велике значення, наприклад, при лікуванні ревматизму.

Глюкозамін з колагеном, хондроїтином та гіалуроновою кислотою 

На фармацевтичному ринку існує багато препаратів для суглобів. Сюди входять багатокомпонентні продукти, що містять глюкозамін, колаген, хондроїтин та гіалуронову кислоту або більшість перерахованих інгредієнтів. Як працює кожен з них? Глюкозамін має протизапальні властивості та стимулює синтез колагену. Він також захищає тканини від фіброзу, що допомагає при лікуванні артрозу. У свою чергу, колаген є основним будівельним компонентом хряща, зв’язок і сухожиль. Він еластичний і довговічний, завдяки чому дозволяє нашим кістковим зв’язкам бути достатньо рухливими. Дослідження показують, що він також може полегшити біль, пов’язаний з артрозом. Колаген найкраще приймати разом з великою кількістю вітаміну С. Хондроїтин головним чином відповідає за живлення суглобового хряща та еластичність тканин. Тому він зменшує скутість суглобів і додатково надає знеболюючий ефект.

Цей компонент рідко зустрічається поодинці, найчастіше він асоціюється з глюкозаміном. Останньою речовиною, яка є надзвичайно важливою частиною синовіальної рідини, є гіалуронова кислота. Завдяки цьому можна захистити вертлюжну западину від надмірного тертя та гарантувати адекватну амортизацію суглобів. Якщо недостатньо гіалуронової кислоти (і синовіальної рідини), збільшення тертя призводить до сильного болю. Тому всі речовини надзвичайно важливі для догляду за здоровими суглобами і дають найкращі результати у вичерпному переліку. це найчастіше асоціюється з глюкозаміном. Останньою речовиною, яка є надзвичайно важливою частиною синовіальної рідини, є гіалуронова кислота. Завдяки цьому можна захистити вертлюжну западину від надмірного тертя та гарантувати адекватну амортизацію суглобів. Якщо недостатньо гіалуронової кислоти (і синовіальної рідини), збільшення тертя призводить до сильного болю. Тому всі речовини надзвичайно важливі для догляду за здоровими суглобами і дають найкращі результати у вичерпному переліку. це найчастіше асоціюється з глюкозаміном. Остання речовина, яка є надзвичайно важливою частиною синовіальної рідини, - це гіалуронова кислота. Завдяки цьому можна захистити вертлюжну западину від надмірного тертя та гарантувати адекватну амортизацію суглобів. Якщо недостатньо гіалуронової кислоти (і синовіальної рідини), збільшення тертя призводить до сильного болю. Тому всі речовини надзвичайно важливі для догляду за здоровими суглобами і дають найкращі результати у вичерпному переліку. збільшення тертя призводить до сильного болю. Тому всі речовини надзвичайно важливі для догляду за здоровими суглобами і дають найкращі результати у вичерпному переліку. збільшення тертя призводить до сильного болю. Тому всі речовини надзвичайно важливі для догляду за здоровими суглобами і дають найкращі результати у вичерпному переліку. 

Глюкозамін - побічні ефекти

Глюкозамін, хоча речовина, яка природним чином знаходиться в організмі людини, може викликати ряд побічних ефектів. Перш за все, він може бути відповідальним за тимчасові проблеми з травною системою. Біль у животі, діарея, запор або метеоризм - все це може бути наслідком неправильного прийому таких речовин, як глюкозамін. Більше того, препарати, що містять цю речовину, часто роблять із черепашок морських організмів, тому людям, що страждають алергією на морепродукти, слід бути особливо обережними. У такій ситуації краще використовувати хімічно синтезований глюкозамін - менш ефективний, але гіпоалергенний. Діабетикам взагалі не слід вживати глюкозамін, оскільки це може підвищити рівень інсуліну в крові.

Глюкозамін - як застосовувати, а коли не приймати

Глюкозамін випускається в таблетках, тому дотримуйтесь дозування, зазначеного на упаковці. Не слід перевищувати рекомендовану добову дозу, яка часто включає три таблетки на день. Важливо, що кожну прийняту таблетку слід запивати великою кількістю води. Це покращує всмоктування, оскільки вода прискорює розчинення такої речовини, як глюкозамін. Як довго я повинен це використовувати? Не менше шести-восьми тижнів. Однак верхня межа повинна залежати, серед іншого, від на стан суглобів та самопочуття людини, яка приймає добавку.

Перевищення добової дози, рекомендованої виробником, абсолютно заборонено. Надлишок глюкозаміну може бути дуже шкідливим. Не менш важливо не перевищувати термін, протягом якого речовина приймається. Цей час також надає продюсер. Однак на цьому протипоказання не закінчуються. Через відсутність достатніх досліджень глюкозамін не рекомендується приймати жінкам протягом першого триместру вагітності. Решта триместри, а також період вагітності, що годує, дозволяється приймати препарат, але лише за згодою та повним контролем лікаря. Однак одне лише вживання продуктів, що містять глюкозамін, не звільняє від необхідності дотримуватися різноманітної дієти, яка впливає на нормальну роботу всього організму, а не лише суглобів.