Прагнення ідеальної фігури наздоганяє багатьох із нас. Іноді виявляється, що у нас мало часу, попереду багато роботи, і ми починаємо шукати ідеальні рішення. У розпачі ми опиняємось у головного джерела знань у 21 столітті – Інтернету. Тоді перед нами відкривається справжній скриньку Пандори, в якій лавиною обрушуються на нас золоті поради дивного змісту. Зараз середина літа, так що це напевно гарний час для статті про схуднення. Однак сьогодні ми обговоримо цю тему трохи під іншим кутом. Як відомо, скинути кілограми непросто. Це тому, що це коштує нам багато часу та сил, а по-друге, напевно, немає іншої теми, де стільки міфів та розхожих думок, які не відповідають дійсності. Сьогодні я дам вам десять із них. Цікаво, чи ти знаєш їх усіх? Може, ви й досі вірили в одну з них? Час дізнатися!
Схуднення – 8 популярних міфів!
Менше їжі, менше кілограмів, так, у цьому є частка правди. Кожному з нас потрібна певна кількість калорій у раціоні, щоб нормально функціонувати. Також не секрет, що якщо ми даватимемо менше, ніж потрібно, наш організм відплатить нам втратою накопиченого в організмі жиру. Цим варто скористатися і на ньому заснована практично кожна редукційна дієта. Легко зробити помилку, зроблену багатьма людьми. У пориві відчаю споживані калорії «урізаються» практично рівня голоду. Неможливо почуватися добре, схуднути та зберегти естетичну фігуру, споживаючи 1000 калорій на день. Тому пам'ятаймо, що калорії потрібно знижувати поступово і до певного моменту.
Фрукти не шкідливі
Це природне джерело цукру, я чув цю думку від кількох людей. Справа в тому, що фрукти містять фруктозу, що є простим цукром. Споживання його в невеликих кількостях протягом дня не принесе нам шкоди, але якщо ми сподіваємося, що фрукти повністю нешкідливі, ми помиляємося. Варто пам'ятати, що фруктозаон не блокує секрецію греліну, тобто гормону голоду. Іншими словами, коли ви їсте фруктозу, ви почуваєтеся ситим на дуже короткий час. Якщо у нас є вибір шоколаду або винограду, то очевидно - хапаємося за виноград. На мій погляд, однак, варто обмежити споживання фруктози. Цікавим є той факт, що харчова промисловість ефективно користується гарною репутацією, використовуючи так званий глюкозно-фруктозний сироп, який діє аналогічно звичайному білому цукру. Підраховано, що у багатьох людей до 30% калорій у раціоні посідає цей сироп. Це одна з основних причин ожиріння.
Кардіотренування найкращий спосіб спалити жир
Є одним із найпопулярніших міфів. Поширена думка, що люди, які хочуть швидко спалити жир, дуже довго проводять на біговій доріжці. Такі зусилля безглузді? Я цього не говорю. Однак у багатьох випадках інтенсивність наших тренувань недостатня. Якщо кардіо, то, на мій погляд, тільки після важкого силового тренування, яке саме по собі є кращою формою жироспалювання, ніж годинна пробіжка на біговій доріжці. Звичайно, все у поєднанні з правильним харчуванням. На підтвердження цієї тези додам, що біг більше 5 км на тиждень, без дотримання правильного режиму харчування, протягом року приносить результати на 46% гірше, ніж такі тренування, підкріплені зміною харчування! У дослідженні Расмуса Остергаарда Нільсена та ін. взяли участь 558 бігунів-початківців. Люди, які пробігають у середньому понад 5 км на тиждень, втратили 5,58 кг жиру за один рік — якщо вони приєдналися до дієти та фізичних вправ. Люди, які тільки бігали і продовжували харчуватися, як і раніше, позбулися аж на 3,55 кг менше, втрата склала всього 3,81 кг жиру. Який тоді буде найкращий метод? Однозначно інтенсивне інтервальне тренування, яке не тільки триває коротше, а й прискорює наш метаболізм на 24-48 годин.
Присідання роблять наш живіт плоским
Це твердження нікому не далеке. Так, тренувати живіт варто, але це правда, що м'язи живота є у кожного з нас. Ми використовуємо їх практично у будь-якій діяльності, навіть якщо не усвідомлюємо цього. Чому ти їх не бачиш? Тому що кожен має певну кількість жиру. Чим менше жиру покриває наш живіт, тим помітнішою буде його структура. Тренування черевного преса допомагає зміцнити цю м'язову частину та розвинути її, щоб вона краще розвивалася. Це має опосередкований ефект, адже добре розвинені м'язи живота будуть краще видно, але дива не чекайте. Немає локального методу зменшення жирових відкладень, наприклад, в області живота або талії. Я знаю, це засмутило деяких дам, але гей, тримай голову вище, тепер замість того, щоб робити сотні присідань, ти можеш вибрати ефективніші методи.
Мало їм і не худну
Це основне виправдання людей, які борються із зайвою вагою чи непотрібними кілограмами. Коли хтось так говорить, зазвичай завжди є основні помилки, яких людина не помічає. Я говорю про барвисті напої, перекуси, вживання солодощів, напівфабрикатів, вечері в ресторанах, і я можу перераховувати нескінченно .
Проте. Пам'ятайте, що навіть якщо ви думаєте, що їсте як модель з подіуму, насправді ви можете споживати сотні непотрібних та необдуманих калорій протягом дня, які спотворюють ваші об'єктивні міркування.
Ви набираєте вагу від жиру
У цьому є частка правди, тому що 1 г жиру забезпечує цілих 9 калорій, а вуглеводи і білок - всього 4 калорії. Однак, ми не повинні бачити це таким чином. По-перше, жири набагато довше засвоюються нашим організмом, що практично позбавляє їхнього права набирати вагу. Звісно, за однієї умови, що наш загальний калорійний баланс буде збережено. Єдиною пасткою для споживання дієтичних жирів є їх тип, одні не рівні іншим, і той факт, що багаті на жири продукти дають багато калорій у відносно невеликому обсязі. З іншого боку, жир дуже ефективно викликає відчуття ситості. Також варто прочитати про користь вживання «корисних жирів», тоді питання, чи варто їх вживати чи ні, буде вирішено раз і назавжди.
Не варто їсти після 6 вечора
Якщо ви не плануєте лягати спати о 8 годині вечора, правда в тому, що нашому тілу не потрібно кілька годин, щоб переварити їжу і не мати проблем з функціонуванням вночі. Також немає наукових доказів того, що відмова від їжі у вечірній час впливає на нашу вагу. Так, ми ніколи не повинні їсти перед сном, але не впадатимемо в крайнощі. Заплануйте легкий прийом їжі за 2 години до сну. Важливим є ваш загальний щоденний баланс калорій, а не те, як довго ви будете без їжі.
Набрати вагу через продукти з відділу здорової їжі в магазині неможливо
Ми заходимо до супермаркету, і кожного кроку нас бомбардують псевдопродукти, які додають такі назви, як «натуральний», «біо», «фіт». Пам'ятайте, що це лише пастка. Більшість цих продуктів засновані на тенденції до здорового харчування, що зростає, але насправді не мають до неї ніякого відношення. Маса загусників, вищезгаданий глюкозно-фруктозний сироп, цукор, затверділі жири, кодові назви із сімейства «Е» — це лише верхівка айсберга. Давайте не піддаватися цьому. Давайте читати етикетки, адже таке корисне печиво, мюслі, батончики тощо не мають жодного відношення до схуднення та оздоровлення.
Короткий висновок
Не забувайте ретельно обирати джерела ваших знань та поглядів. Інакше ми можемо лише нашкодити собі. Ми також повинні пам'ятати, що не все, що ви читаєте в Інтернеті є універсальною правдою. Робіть ставки на перевірені портали, які мають репутацію та надають надійні знання, а також звіряйте інформацію у різних джерелах. Як не робити елементарних помилок? Постійно навчаючись і аналізуючи те, що ми читаємо чи чуємо.