Що таке гідролізат колагену?

Для того, щоб організм міг використовувати речовини, що надходять до нього ззовні, він повинен мати у своєму біохімічному «арсеналі» специфічні інструменти для розщеплення більших і складніших структур на більш дрібні і прості молекули. Яскравим прикладом є спосіб розщеплення білків колагену на пептиди гідролазами. Цей механізм використовується, зокрема, для отримання препаратів з високою біодоступністю та біологічною активністю в організмі людини.

Инъекции, капсулы, порошок: в какой форме (и зачем) принимать коллаген |  BURO.

Що таке гідролізований колаген?

Гідролізат колагену – це продукт, метою якого є забезпечення організму добре засвоюваною формою пептидів колагену. Вони виконують численні функції як у зовнішніх тканинах (шкіра, волосся, нігті), так і у внутрішніх органах, а також у м'язах та кровоносних судинах. Колаген виробляється в організмі ссавців, птахів, риб, рептилій та амфібій. У людей це найпоширеніший білок у всьому організмі. Підраховано, що становить до 25% всіх білків.


Він складається в основному з гліцину, проліну та гідроксипроліну, що характерно для білків колагену. Його назва походить від грецького слова kolla, що означає клей/каучук, та слова gen, що означає виробляти. Більшість колагену в організмах хребетних перебуває у формі щільно упакованих волокон, які формують гнучкість і стійкість до ушкоджень. Цей білок є у позаклітинному просторі, завдяки чому підтримує весь організм як єдине ціле. Наукові дослідження властивостей колагену розпочалися у 1930-х роках.

З чим допомагає гідролізований колаген?

Продукти гідролізованого колагену допомагають регулювати харчовий статус. Вони спрямовані на підвищення доступності будівельних сполук для шкіри, органів та внутрішніх тканин. Одним із кращих задокументованих ефектів колагену є його вплив на біль у суглобах за таких станів, як ревматоїдний артрит. Крім того, пептиди колагену підтримують кістки та суглоби, підвищуючи біодоступність кальцію.


Гідролізований колаген може допомогти уповільнити прогресування старіння в організмі. Підраховано, що у віці 80 років вироблення колагену знижується приблизно на 75% порівняно з молодими людьми. Наслідком є ​​як ослаблення скелета, і зміна зовнішнього вигляду. Подібні процеси дегенерації колагену спостерігаються у людей, які курять, надто довго засмагають або тренуються понад свої регенеративні здібності.


Відомо, що колаген, крім впливу на суглоби та шкіру, також впливає на серцево-судинну систему. Виявляється, добавки можуть бути корисними для регулювання рівня холестерину ЛПНЩ або систолічного артеріального тиску.

Джерела гідролізату колагену

Колаген у харчових продуктах зустрічається у не гідролізованій формі. Амінокислоти в них пов'язані зв'язками, які перед всмоктуванням необхідно розрізати в травному тракті. Найкращими джерелами колагену є яловичі та свинячі хрящі, кісткові відвари та желатин, а також риб'ячі кістки та шкірки.
Однак спосіб доставлення найвищих доз із кращою біодоступністю полягає у використанні харчових добавок. Коли метою дієти є оптимізація управління колагеном в організмі, варто розглянути можливість включення препаратів із гідролізатом бичачого чи риб'ячого колагену. Пептиди, отримані після гідролізу білка, що обговорюється, мають значно меншу молекулярну масу, ніж нативний білок, завдяки чому легше засвоюються організмом.

Детальніше про колаген можна дізнатись в нашій статті: California Gold Nutrition Collagenup: Морський колаген з гіалуроновою кислотою та вітаміном С для підтримки здоров'я шкіри, волосся та суглобів

Які добавки з гідролізатом колагену вибрати?

При виборі колагенових добавок слід керуватися тим, чи знаходиться речовина, що міститься в них, в гідролізованій формі. Колагенові препарати можуть бути яловичого або рибного походження, але найбільш важливим аспектом гарної засвоюваності є споживання гідролізату. На сьогодні ідентифіковано більш як 20 типів білків колагену, проте колаген типу I та III є переважним типом у гідролізатах риби та яловичини. Тип I в організмі людини в основному відповідає за «будівництво» шкіри, зубів, кісток, сухожиль і зв'язок або внутрішніх органів та їх васкуляризацію, а тип III відповідає за побудову шкіри, м'язів та кровоносних судин. Колаген I типу часто називають нативним, з його частку припадає до 90% всього колагену в організмі.
Доступні різні фізичні форми, що містять гідролізований колаген. Гідролізати не мають такого інтенсивного запаху та смаку, як свинячі чи яловичі кістки, чи кістки риби, тому їх форма вважається набагато доступнішою. Колаген у цій формі можна вживати у вигляді капсул, таблеток, ароматизованих порошків та шотів. Це забезпечує зручне, регулярне та рівномірне дозування.

Ви можете вибрати в нашому каталозі: Колаген

 

З чим поєднувати гідролізований колаген?

Управління колагеном в організмі може підтримуватися не тільки споживанням гідролізованого колагену. Одним із факторів, який за допомогою біохімічних змін сприяє виробленню тканино будівних білків, є вітамін С. Цей вітамін (аскорбінова кислота) бере участь у синтезі колагену, а його недолік викликає захворювання, що послаблює ясна, кон'юнктиву, шкіру та судини, тобто цингу. Відкриття зв'язку стало результатом першого історія медичного експерименту. Також варто відзначити, що пептиди колагену мають антиоксидантну дію в організмі, завдяки чому можуть підтримувати потенціал вітаміну С як антиоксиданту.


Непряму роль шкіри і волосся також грає правильне харчування організму цинком і органічної сірки (МСМ), які беруть участь у виробленні кератину, тобто. білка, характерного для епітеліальних клітин. Є також причини сприятливого впливу гіалуронової кислоти або МСМ на стан сполучних тканин. Гіалуронова кислота зв'язує воду, зволожуючи тканини.


З погляду стимуляції загоєння ран може бути корисно поєднувати колаген із добавками амінокислоти аргініну. Показано, що додаткове надходження аргініну призводить до збільшення доступності в організмі гідроксипроліну, який бере участь в ефективному відновленні тканин.