Ашваганда - вічнозелений чагарник, що росте на Близькому Сході, в основному в Індії. Коріння та плоди ашваганди використовувалися з лікувальною метою протягом сотень років. Інші назви цієї рослини – індійський женьшень та зимова вишня. Назва Ашваганда походить від слова ашва, що означає кінь. І лише запах кореня ашваганди має нагадувати запах коня. У народній медицині вважалося, що Ашваганда мав надавати коню силу та потенцію.

Ашваганда використовується у медичній практиці в Індії вже понад 3000 років! Рослину використовували у боротьбі з: артритом, безсонням, проблемами зі шлунком, цукровим діабетом, лихоманкою, проблемами з пам'яттю, виснаженням та загальною слабкістю організму. І саме за рахунок підтримки загальних властивостей цієї рослини покращується стан організму та імунної системи. Сьогодні ашвагандху також використовують люди, які борються з хронічною втомою, що виникає в результаті надлишку стресових факторів у житті, у тому числі фізично активні люди, яким важливе комплексне посттренувальне відновлення організму.

 

Ашваганда - цілющі властивості

Ось кілька наукових звітів про те, як Ашваганда впливає на добробут людини:

  • Ашваганда надає заспокійливу дію на організм, знижує рівень тривожності.
  • Ашваганда (у поєднанні з іншими травами аюрведичної медицини) позитивно впливає на різні параметри працездатності, підвищує м'язову силу та витривалість.
  • Ашваганда завдяки своєму протизапальному ефекту підтримує лікування ревматизму та артриту.
  • Ашваганда надає захисну дію на нервову систему та мозок. Застосування Ашваганди уповільнює розвиток хвороб Паркінсона та Альцгеймера.

Крім того, ашваганда допомагає в роботі серцево-судинної системи, знижує артеріальний тиск та рівень поганого холестерину ЛПНЩ. На можливості використання адаптогенних властивостей цієї рослини звернули увагу спортсмени.

Ашваганда – що це? Хто має доповнити?

Ашваганда та її цілющі властивості використовуються щодня у багатьох ситуаціях. Цінується ця рослина насамперед за позитивний вплив на життєвий тонус, що дозволяє підтримувати гарне самопочуття та розумову працездатність.

Дія Ашваганди діє особливо на людей, які бажають покращити свій фізичний стан, а також на тих, кому необхідно:

  • напружена розумова робота,
  • високий рівень концентрації,
  • висока психічна стійкість.

Ці властивості особливо добре зарекомендують себе серед людей, які розвивають свою професійну кар'єру та працюють на 100% своїх здібностей. У той же час Ашваганда заспокоює симптоми стресу та стимулює ефективну роботу рецепторів мозку, що зумовлено високим вмістом глікавітанолідів.

Згідно з останніми науковими даними, Ашвагандха має антидепресивну дію. Його дія аналогічна препаратам на основі іміпраміну. Однак ця рослина рекомендується не тільки людям, які зіткнулися з депресією, але й за інших психічних проблем, таких як пригнічений настрій, депресія та психічні захворювання – шизофренія, біполярний розлад, тривожність та неврози.

Дія ашваганди та лікування раку

Цікаво, що дія ашваганди також поступово оцінюється під час лікування раку. Вітаноліди, що містяться в зеленій частині цієї рослини, можуть уповільнювати розвиток деяких видів раку, включаючи рак молочної залози, легень, підшлункової залози та колоректальний рак. Завдяки своїй антидепресивній і седативної дії рослина також може позитивно впливати на хворих, які проходять хіміотерапію. Крім того, властивості ашваганди свідчать про захисну дію на лейкоцити, які руйнуються під час хіміотерапії. Це підтверджують і пацієнти, які приймають препарати з цією рослиною, які відзначають покращення самопочуття та зняття втоми.

Інше використання Ашваганди

Оздоровчі властивості ашваганди можуть бути використані людьми, які зазнають впливу важких металів. Ця рослина має захисну дію на печінку, забезпечуючи їй захисний бар'єр від токсичних сполук. Препарати на основі ашваганди також підтримують суглоби, тому слід звертатися до них при дегенеративних захворюваннях. Також багато говориться про властивості, що регулюють рівень цукру в крові, що представлятиме особливий інтерес для діабетиків.

Профілактичне застосування препаратів на основі ашваганди дозволяє підтримувати імунітет організму, що особливо важливо в осінньо-зимовий період, коли ми особливо схильні до простудних захворювань і грипу. Сушені чаї допомагають підвищити активність NK-клітин (Natural Killers). Вони реагують у нашому організмі на знищення та інактивацію шкідливих частинок хвороботворних мікроорганізмів, вірусів та бактерій.

Дія ашваганди та фізична активність

Ашваганда є цінним адаптогеном, який підвищуючи стійкість організму до стресу, також може використовуватися для підтримки регенерації організму після тренування. Висока інтенсивність тренувальних стимулів та дефіцит процесів регенерації після тренування можуть призвести до хронічної втоми, що порушує функціонування організму не лише з погляду працездатності.

Проблема, з якою люди, які живуть у постійному стресі (а одним із його джерел також є надмірні зусилля), — проблема, з якою все частіше борються люди, які живуть у постійному стресі, — це порушення вироблення кортизолу — катаболічного гормону, необхідного організму, але у певних, фізіологічних кількостях. Його надвиробництво викликає застій у досягненні тренувального ефекту. Кортизол — хитрий гормон, який, коли його занадто багато, замість того, щоб допомогти підняти тренувальну планку, перешкоджатиме прогресу, блокуватиме розвиток м'язів та сприятиме накопиченню жиру в організмі.

Як Ашваганда діє на спортсменів?

Отже, якщо ви почуваєтеся «перевантаженим», «не регенерованим», у вас вже давно проблеми зі сном, ви помічаєте, що тренування після тренування стає все важчим і важчим, це може бути пов'язане з гормональними порушеннями, що полягають у надвиробництві кортизолу. На цій ниві добра Ашвагандха простягає руку допомоги, вживання якої сприяє зниженню рівня кортизолу.

Почніть щодня приймати добавки з Ashwagandha Max або Ashwagandha 800 та відчуйте, як ви відновлюєте рівновагу. Скористайтеся природною силою, властивою Ашвагандхе, оскільки надто високий рівень кортизолу сприяє зниженню анаболічного тестостерону і в довгостроковій перспективі може призвести до небезпечного стану виснаження надниркових залоз (органу, що виробляє кортизол). Але про це у окремій статті.

Дія ашваганди – як користуватись?

Існує кілька способів застосування ашваганди, які залежать від вибраної форми цієї рослини. Серед доступних препаратів можна знайти і капсули, і рідкий екстракт, і подрібнений чи мелений корінь, і навіть чаї.

Ашваганда та її побічні ефекти – явище, якого не слід побоюватися при використанні препаратів відповідно до інструкцій виробника. Дотримання денних норм споживання безпечне, особливо коли йдеться про капсули. З подрібненого кореня можна приготувати настій ашваганди або запивати водою. Порошок також може стати доповненням до йогурту чи коктейлю.

Ашваганда є одним із інгредієнтів трав'яного чаю, приготованих із сушених рослин. У продажу є чаї, що містять цей інгредієнт, а також валеріану, азіатську траву, лемонграс та азіатський базилік.

За даними відділу харчових добавок Головного санітарного лікаря, ви можете безпечно вживати до 3 г порошкоподібного кореня ашваганди на день. Не перевищуйте допустимої добової дози вітанолідів, яка становить 10 мг. Ці рекомендації були розроблені у 2020 році.

Ашваганда - побічний ефект - дізнайтесь про побічні ефекти

Ашваганда позитивно впливає на організм. Буває, проте, що вживання цього інгредієнта викликає побічні реакції особливо чутливих людей.

Ашваганда – побічні ефекти:

  • нудота,
  • блювота,
  • інші захворювання, пов'язані із травною системою.

Крім того, у деяких людей, які приймають ашвагандху, діагностували гіпертиреоз. Деякі пацієнти також скаржаться на шкірні захворювання, такі як свербіж, зміна кольору та печіння. На щастя, ашваганда та її побічні ефекти трапляються нечасто.

Ашваганда – властивості, які можуть бути протипоказаннями до застосування препарату

Ашваганда має низку цілющих властивостей, але бувають ситуації, коли від її прийому варто відмовитися.

Препарат не рекомендується:

  • вагітні та годуючі жінки,
  • діти,
  • люди, які приймають снодійні, седативні, протиепілептичні та деякі знеболювальні (клоназепам, діазепам).

Перед тим, як ви вирішите приймати ашвагандху, варто заздалегідь проконсультуватися з лікарем. Завдяки цьому Ашваганда та її побічні ефекти не повинні вас турбувати.