Дієта, багата на жири, або популярними «ліпідами», є однією з наймодніших дієт останнім часом. Все більше людей переходять на нього і кажуть, що відчувають себе приголомшливо, в основному за рахунок невеликих прийомів їжі, які ми зазвичай їмо від 3 до 4, ефективно знижуючи почуття голоду цілодобово. На мій погляд, поєднання якісного білка разом із корисними жирами – один із найраціональніших методів харчування. У такому підході до теми дієти немає нічого нового, ще на початку 1970-х років відомий американський кардіолог доктор Аткінс вказував прості вуглеводи як одну з основних причин ожиріння, закликаючи людей вживати їжу велику кількість жирів. та білки. Я не переконую вас повністю зосередитися на них у своєму раціоні, але збільште жири в раціоні та отримуйте вуглеводи тільки з овочів, може дати дуже хороші результати. Правда в тому, що люди вже багато років бомбардують один одного плюсами та мінусами індивідуальних дієт. Прихильників стільки ж, як і противників. Одне ми можемо вважати зрозумілим - правильні, хороші жири мають величезне значення для вашого здоров'я.

Що нам дають корисні жири?

На це запитання я міг би відповісти ще у двох статтях, тому на одному подиху перерахую основні переваги і ми перейдемо до самої хвилюючої та головної теми. Що з'їсти, щоб скористатися всіма наведеними нижче перевагами?

Здорові жири можуть:

  • Допомогати у підтримці нормального рівня холестерину
  • Виключити ризик серцево-судинних захворювань
  • Запобігти атеросклерозу
  • Позитивно впливає на нашу шкіру.
  • Дійте як антиоксидант
  • Зменште рівень цукру в крові
  • Позитивно впливає на роботу головного мозку
  • Регулювати ЛПНГ (поганий холестерин) та підвищувати ЛПВЩ (хороша різноманітність)


Вам потрібно знати щось ще? На перший погляд видно, що достатньо жирів має вирішальне значення для нашого здоров'я та функціонування. Омега-3 жирні кислоти будуть найважливішими. У багатьох випадках наш раціон містить багато омега-6 і безумовно мало омега-3. Обидві ці сполуки повинні бути присутніми у співвідношенні 1:5, з переважанням Омега-6. Це здається нескладним у реалізації, але за більш уважному розгляді нашого раціону виявляється, що у більшості випадків це співвідношення становить навіть 1:1. Отже, давайте перейдемо до 10 абсолютних переконань, коли йдеться про корисні жири! Тут немає певного порядку, нам важко класифікувати якийсь із цих суперпродуктів. Кожен із них чемпіон. Ми впевнені в одному! Варто додати їх у своє щоденне меню.

ТОП10 продуктів, які містять найкращі жири!

Кокосова олія

Тут багато писати не треба, кокосова олія повинна бути присутня в кожному раціоні - без винятку. Високий вміст МСТ, широкий спектр застосування, більше 1500 задокументованих наукових досліджень, антибактеріальну та очищувальну дію, вам потрібно написати щось ще? Рекомендую прочитати нашу статтю, після якої ви вже сьогодні можете замовити кокосове масло - гарантую. 

Авокадо

Наповнені ненасиченими жирними кислотами, які допомагають підтримувати адекватний рівень холестерину, містять високу дозу вітаміну Е, підвищують імунітет та запобігають старінню наших клітин. Варто відзначити, що масло авокадо відмінно підходить для смаження, у нього дуже висока температура димлення (момент, коли олія починає повністю втрачати свої властивості) на рівні 270 градусів Цельсія. Як фрукт, він має чудовий смак у вигляді пасти гуакамоле або добавки до фруктових коктейлів!

Скумбрія

Напевно, більша частина з вас розраховувала на лосося, який з'явиться за мить, тому що зараз час скумбрії, яка є однією з недооцінених риб. Він характеризується майже вчетверо більшим вмістом Омега-3, ніж дуже популярний лосось. Мінус у тому, що скумбрія найчастіше коптить, а та, яку ми хочемо, сира, яку можна смажити на грилі або готувати на пару.

Темний шоколад

Дуже гарний доповнення до всіх видів дієтичних страв, його можна легко змішати з кашею, з'їсти кілька кубиків або посипати на дієтичну випічку. Дуже важлива інформація, йдеться про темний шоколад з дуже високим вмістом какао, бажано вище 85%. Тоді ми впевнені, що кількість цукру буде незначною. Смак може бути не таким, як у типового темного шоколаду, половина якого складається із цукру, але ми отримуємо те, що краще для нашого здоров'я.

Лосось

Улюблена риба багатьох людей, і не дивно, що, крім якісних жирних кислот і високого вмісту білка, він має чудові смакові якості. Навіть лосось, посипаний невеликою кількістю спецій та трав, виходить смачним. Я не згадую тут сирого лосося чи лосося холодного копчення, який ідеально підходить для салатів чи пасти. Однак не забувайте вибирати лише якісну рибу із надійного джерела. Звертайте увагу на етикетки, купуйте філе дикої риби гарного рожевого кольору. Вирощений на фермі лосось або страви з лосося часто є дешевим маркетинговим ходом на продаж риби, яка навіть не стояла поруч із лососем.

Горіхи

Варто придивитися до кеш'ю, фісташок, бразильських горіхів, фундуку або мигдалю. Вони будуть абсолютним найкращим вибором. Пам'ятайте, що горіхи багаті на вітамін Е, клітковиною і білком. Дуже важливо вибирати продукти без додавання солі, посипання чи ароматизованих оболонок. Арахісова олія зі 100% вмістом цього горіха виявляється дуже гарним джерелом горіхів. Вони є чудовим доповненням до страв. Той, хто мав можливість з'їсти чайну ложку олії кешью, знає, про що я говорю.

Яйця

На початку я хотів би відзначити, що яєчний жир не шкідливий. Досі я зустрічаю людей, які наполягають на тому, що яйця підвищують рівень холестерину, а це взагалі зло. Правда в тому, що холестерин виробляється нашим організмом автоматично, тому що рівень холестерину покращує ряд процесів і не має нічого спільного з атеросклерозом, серцевими захворюваннями та закупоркою наших артерій. Холестерин зв'язується з ліпопротеїнами - тут ми розрізняємо ЛПНГ, «погані» зв'язки для нашого холестерину, і ЛПВЩ, або «хороші» зв'язки, які запобігають згаданим вище захворюванням. Що визначає рівень обох? За типом споживаних жирів найбільш шкідливими є затверділі жири. Тож не заглиблюватимемося в міф про шкоду яєць. Також варто згадати, що яйця містять дуже хороший амінокислотний профіль і є одним з кращих джерел білка в нашому раціоні. Вони не калорійні та ефективно знижують почуття голоду.

Омега 3

Я маю на увазі зовнішню добавку Омега, закриту в гелевій капсулі. У поєдинку між їжею та натуральними добавками перше завжди буде переможцем, але я сам споживаю Омега-3 щодня, безперервно, вже понад 2 роки. Роблю з простої причини, коштує вкрай дешево, використовую додатково та профілактично, а в поєднанні зі збалансованим харчуванням спокійно ставлюся до відповідного рівня корисних жирів у раціоні. Зручність та економія понад усе! Пам'ятайте і про своїх близьких, якщо складно змінити всі їхні харчові звички, добавка Омега може бути корисною!

Насіння чіа

Ще один прекрасний додаток до нашого раціону, з успіхом можна додавати в смузі, кашу, омлет, все обмежено лише вашою фантазією. Високий вміст Омега 3 і клітковини – незаперечна перевага цього дрібного насіння.

Оливкова олія

Зростаюча популярність кокосової олії, лляної олії чи виноградних кісточок призвели до того, що деякі люди перестали цінувати їхні переваги. Оливкова олія першого холодного віджиму при вживанні у сирому вигляді містить вітаміни Е та К та безліч антиоксидантів. Надзвичайно популярний на прилавках магазинів, що робить ціну дуже привабливою. Прекрасне доповнення до салатів, тому ми, як і раніше, рекомендуємо оливкову олію старої школи!

Короткий висновок

Якби жири, вуглеводи та білки змагалися один з одним, було б важко обрати явного переможця. Я ніколи не був прихильником повного вилучення вуглеводів з раціону, тому що у правильному вигляді та кількості вони необхідні. Однак я вважаю, що цукор можна повністю виключити, оскільки аргументів на його користь немає. Одне безперечно, якщо ви дбаєте про правильне функціонування свого організму, а не тільки «тут і зараз», корисні жири повинні становити не менше ніж 20-30% добової калорійності раціону. Це моя позиція. Якщо для вас є найкращий спосіб годування, я можу його зрозуміти. Однак тепер, коли ви дізналися про всі переваги жирів та їх відповідні джерела, можливо, настав час подумати про невелику зміну у вашому раціоні? Всім тим, хто їх давно відкрив»