Раціон, багатий на перероблені продукти, позбавлений багатьох цінних сполук, плюс сидяча робота і ще недостатнє проведення часу на свіжому повітрі.

Ви відчуваєте, що вам не вистачає сил та енергії для життя, до того ж вам здається, що про вас хтось пише? Можливо, вашому тілу не вистачає кисню, тому перевірте, що ви можете отримати, використовуючи хлорофіл.

Що таке хлорофіл?

Хлорофіл – інтенсивно зелений барвник, що надає рослинам і водоростям соковитий колір. Завдяки йому відбувається фотосинтез – процес отримання рослиною енергії, у якому створюється кисень, а витрачається вуглекислий газ.
 
Хлорофіл міститься в хлоропластах, це клітинні органели з функцією, протилежною мітохондріям людини.
У хлоропластах під дією сонячної енергії синтезуються вуглекислий газ і вода, глюкоза та кисень, а в мітохондріях саме з глюкози та кисню утворюються вода, вуглекислий газ та енергія АТФ, необхідні для живлення клітини.
Однак об'єднує ці клітинні органели набагато більше, ніж поділяє:

  • обидва функціонують як міні-електростанції,
  • їх геноми близькі до геномів бактерій, вони також мають здатність до самовідтворення, оскільки мають власну ДНК.

Чому варто пити Хлорофіл?

При вживанні хлорофілу потрібно бути дуже обережним, тому що він інтенсивно забарвлюється, як кров, і, можливо, тому робить на неї такий сприятливий вплив, він і за структурою схожий на неї.
 
Хлорофіл складається з феопорфірину, що складається з п'ятикільцевого порфірину та молекули магнію. Організм людини використовує порфірин для виробництва гема – основного активного компонента еритроцитів, який разом із іонами заліза та білком (глобіном) утворює гемоглобін. 

Гемоглобін - червоний пігмент крові - постачальник кисню

Молекула гемоглобіну містить 4 молекули гему з центральним катіоном заліза (Fe2+), який забезпечує зв'язування кисню. Одна молекула гемоглобіну може одночасно переносити 4 молекули кисню.
 
Саме завдяки гемоглобіну кисень з кров'ю розноситься до найвіддаленіших клітин нашого організму, забезпечуючи їх компонентом, необхідним для продовження життєдіяльності. Гемоглобін також має здатність приймати вуглекислий газ (СО2), що виробляється клітинами, і транспортує близько 15% його загальної кількості.
 
Таким чином, гемоглобін відповідає не тільки за правильне перебіг процесів вироблення енергії в клітинах, але й за їх систематичне очищення та підтримання відповідного рН. Занадто мало гемоглобіну в крові може спричинити постійну гіпоксію та закислення організму. 

Хлорофіл - постачальник будівельного матеріалу

 Ми вже встановили, що гем необхідний освіти гемоглобіну, основним будівельним компонентом якого є порфирин.
 
Забезпечення правильної кількості порфірину з їжею важливе для правильного виробництва гему, який завдяки наявності катіону заліза (Fe2+) приєднується до молекули кисню та забезпечує його транспортування до клітин. 

Кисень - цілющий елемент

O2 – молекула кисню і ключовий компонент правильного виробництва енергії, яка потрібна на функціонування організму, тобто. АТФ.
 
Кисень надходить з альвеол у кров. 97 % його обсягу транспортується гемоглобіном і лише 3 % плазмою, на відміну вуглекислого газу, 85 % якого у плазмі.
 
Тканини нашого тіла розрізняються за своєю потребою у кисні, але, безсумнівно, всім їм він потрібний для життя. Наприклад, серцю вагою 100 г при фізичному навантаженні може знадобитися до 70 мл кисню за хвилину, тоді як у стані спокою всього 8 мл, нирка тієї ж ваги використовуватиме лише 5 мл.

Мітохондрії - енергетичні центри

Важливі клітинні органели, вони відповідають не тільки за виробництво більшої частини енергії в організмі, вони також контролюють спеціалізацію та зростання клітини, її цикл, сигналізуючи та програмуючи її загибель.
Мітохондрії використовують кисень для виробництва енергії АТФ, необхідної клітинам для життя. Внаслідок їх роботи з'явилися так звані аеробне дихання, метою якого є вироблення аденозинтрифосфату, або АТФ.
 
Багато факторів можуть послабити їх функції, викликаючи неприємні симптоми та швидше старіння та смерть організму, що характеризуються:

  • знижений життєвий тонус,
  • нестача енергії
  • часті запалення,
  • створення мутацій, які ведуть раку

 Для того, щоб подбати про мітохондрії, потрібно в першу чергу подбати про належну якість крові, яка є постачальником всіх необхідних для життя елементів, таких як кисень, магній, залізо, цинк, кремній та ті, що входять до складу білкових комплексів або вітамінів. 

Вуглекислий газ

Він так само необхідний для життя, як і кисень, лише у набагато меншій кількості. Високе та швидке або тривале та стійке підвищення концентрації вуглекислого газу в крові, викликане утрудненням його виведення, утворює в організмі вуглекислоту та призводить до стану, званого ацидозом. 

Чому ми повинні дбати про якість нашої крові?

Якість крові залежить від багатьох факторів і істотно впливає на наше здоров'я і самопочуття. Його основна функція полягає в транспортуванні кисню та поживних речовин до клітин та збору з клітини кінцевих продуктів метаболізму, тобто вуглекислого газу та сечовини, з подальшою передачею їх до органів виділення для утилізації. Кров також відповідає за транспортування гормонів та імунних клітин.
 
Нормальний профіль крові необхідний підтримки здоров'я організму.
 
Кров є основним транспортним та комунікаційним шляхом нашого тіла, вона тече за нашими венами та артеріями. Засобом транспорту кисню на цьому шляху є еритроцити, які у дорослих утворюються в основному в кістковому мозку. Для їх правильного зростання необхідні вітаміни групи В і такі компоненти, як залізо та порфірин.
 
Кров досягає кожної клітини тіла, несучи цінну інформацію, їжу та, за необхідності, допомогу у вигляді імунних тіл.

Чому споживання хлорофілу може покращити ваше здоров'я та самопочуття?

Надаючи організму джерело порфірину, ми даємо собі шанс на кращу оксигенацію та енергетизацію організму та його клітин за рахунок покращення якості крові та, зокрема, здатності транспортувати еритроцити.
 Якщо ви відчуваєте втому, нестачу енергії та погане самопочуття, причиною може бути гіпоксія у поєднанні із закисленням, спричиненим низьким вмістом гемоглобіну в крові.
 
Подумайте, може, варто здати аналіз крові, якщо результати незадовільні, включити в щоденний раціон зелені овочі, що містять хлорофіл, наприклад, люцерну або шпинат, та добавки, що містять вітаміни групи В та залізо