Кокосова олія, також відома як кокосове масло або кокосовий жир, - це рослинна олія, отримана пресуванням і нагріванням копри, тобто тверда м’якоть кокосових пальмових горіхів (Cocos nucifera). Найздоровішим та найціннішим кокосовим маслом за своїм складом та властивостями є безумовно кокосове масло холодного віджиму (нерафіноване), оскільки воно містить найбільше поживних речовин. При температурі до 26 градусів С масло залишається твердим, характеризується білим кольором, тоді як при більш високих температурах воно стає рідким і стає жовтим.
До незаперечних переваг кокосового масла, безумовно, належить красивий, екзотичний, розслаблюючий і розслабляючий аромат (отже, його часто використовують для косметичних процедур в салонах краси та SPA-центрах, наприклад, для масажу тіла). Кокосове масло холодного віджиму (нерафіноване) слід зберігати при кімнатній температурі, термін придатності якого становить близько 12 місяців з моменту відкриття упаковки.

Склад і властивості кокосової олії

Кокосове масло має дуже складний склад, воно містить, серед іншого вітамін В2, В6, С і Е, а також фолієва кислота та багато інших хімічних елементів (включаючи калій, кальцій, магній, фосфор, залізо, натрій та цинк). Він також багатий насиченими жирними кислотами, такими як лауринова, міристинова, пальмітинова, каприлова, капринова, стеаринова та капронова кислоти. Він також містить групу незамінних жирних кислот, включаючи олеїнову, лінолеву та лінолеву кислоти. Безумовно найбільшою перевагою кокосової олії є те, що це єдиний харчовий жир, який не спричинює збільшення жиру. Більше того, це допомагає збільшити кількість виробленої енергії, яка використовується для спалювання калорій. Тому кокосова олія присвячена людям, які борються із зайвою вагою та ожирінням у животі.

Також цікава стаття Глюкозамін - що це? Як це працює? Коли використовувати

Застосування кокосової олії в косметиці

У косметиці кокосове масло цінується за численні живильні властивості. Він глибоко проникає в шкіру, роблячи її живною та стійкою, зволоженою та гладкою. Більше того, цілющі властивості лауринової кислоти, що містяться у складі, позитивно впливають на зміни шкіри. Антибактеріальні, протигрибкові та противірусні властивості жирних кислот, що містяться в кокосовій олії, означають, що воно заспокоює всі висипання та ураження шкіри, а також прискорює загоєння ран та укусів комах. Кокосове масло також є природним захисним фільтром, воно захищає шкіру від сонячних променів на середньому рівні.

Догляд за сухою і чутливою шкірою

Кокосове масло є одним із пом'якшувальних засобів, тобто зволожуючих препаратів, які створюють шар на поверхні шкіри, що дозволяє їй зберігати зволоження. Олія не тільки зволожує, але й захищає шкіру від надмірної втрати вологи, живить і запобігає випаровуванню води з її поверхні. Рекомендується для сухої шкіри, що свербить при псоріазі, екземі та атопічній шкірі. Це косметичний засіб, який добре вбирається, після його використання шкіра не жирна, а зволожена, м’яка і гладка на дотик. Кокосове масло - універсальний продукт, призначений для всіх типів шкіри. Це вирівнює колір і усуває зміну кольору. Він також захищає від ультрафіолетового випромінювання та заспокоює можливі опіки.

Догляд за обличчям

Кокосова олія уповільнює процеси старіння шкіри і багата антиоксидантами. Робить шкіру гладкою, еластичною та сяючою. Його можна використовувати замість крему для обличчя, під очима та повіками, на шиї та зоні декольте, його також можна наносити на губи та використовувати як натуральний лосьйон. У разі дуже сухої шкіри її можна використовувати як засіб для очищення обличчя. Кокосове масло також присвячене зрілій шкірі.

Догляд за волоссям

Кокосове масло - одне з найкращих природних живильних засобів для волосся. Це тригліцерид лауринової кислоти, який завдяки своїй низькій молекулярній вазі та прямим лінійним ланцюгам може проникати глибоко у стрижень волосся. Таким чином, він підтримує здоровий ріст волосся і надає йому блискучий вигляд. Слід пам’ятати, що його можна застосовувати як на все волосся, так і на шкіру голови. Кокосове масло прекрасно живить, регенерує та захищає волокна волосся, воно ідеально підходить людям із сухим, пошкодженим волоссям та посіченими кінчиками. Підходить для використання на сухих і мокрих волоссі та їх кінчиках. Кокосове масло можна використовувати у вигляді маски, тоді рекомендується розподілити його по всій довжині волосся та шкіри голови, почекати півгодини, після чого ретельно змити м’яким миючим засобом. Ви також можете втерти невелику кількість кокосової олії у волосся (ввечері, перед сном), бажано в кінчики. Тільки пам’ятайте, щоб ретельно їх мити вранці.

Догляд за тілом

У повсякденному догляді кокосове масло в основному використовується для масажу тіла, його також можна використовувати як звичайний зволожуючий лосьйон, наприклад, після щоденного душу. Це також додається до ванни - налийте у ванну з теплою водою невелику кількість розтопленого раніше масла. Більше того, цей косметичний засіб також можна застосовувати місцево, наприклад, на сухій шкірі ніг, колін або ліктів.

Проблеми зі шкірою

Значна кількість кокосової олії - це лауринова кислота, яка має антибактеріальні та противірусні властивості. Дуже добре діє при боротьбі з вуграми (кокосова олія запобігає утворенню вугрів), запаленнях, висипаннях, екземі, заспокоює свербіж та укуси комах. Також рекомендується у разі мікозу.

Як ви можете бачити з наведених вище прикладів, кокосове масло є одним із тих чудодійних продуктів, використання яких не можна рахувати. Це настільки універсальний косметичний засіб, що ви можете потягнутися за ним, не боячись, будь то проблеми зі шкірою чи проблемами з волоссям. Завжди варто мати його під рукою, бо рано чи пізно це неодмінно виявиться корисним.