Вітаміни - це речовини, необхідні для нормального функціонування нашого організму. Вітаміни дуже важливі під час росту дитини, тому ми повинні стежити, щоб дитина отримувала їх у правильній пропорції.

Вітаміни для немовлят

Здорові діти не потребують додаткових полівітамінних добавок, якщо вони годуються грудьми, а мама продовжує приймати вітамінні добавки для вагітних жінок та годуючих матерів. Потім разом з їжею матері малюк отримує всі необхідні поживні речовини та мінерали, включаючи вітаміни. Діти, яких штучно годують спеціальними сумішами, також отримують достатню порцію вітамінів і мінералів, оскільки суміші для немовлят, наявні на ринку, належним чином вітамінізовані.

Однак перші місяці життя дитини відзначаються подальшим, дуже інтенсивним розвитком кори головного мозку та інтенсивним зростанням кісток, що означає необхідність вбудовування великої кількості в кістки. кальцій. Їх потрібно давати дитині в її раціоні, але одного кальцію недостатньо. Також необхідний вітамін D3. Влітку загальний попит навітамін D3 покривається природним чином, коли дитина бігає на вулицю, оскільки цей вітамін синтезується в організмі під впливом сонця. Восени і взимку цей вітамін необхідно давати дитині. Педіатри зазвичай рекомендують як профілактичний засіб під час немовляти восени та взимку щодня вводити 1-2 краплі вітаміну D3, який відпускається за рецептом у формі рідини. Зазвичай профілактичновітамін D3 призначається дітям до 2 років. Пізніше ріст дитини вже не такий інтенсивний, як у перші два роки.

Фолієва кислота - вітамін, що стимулює розвиток нервової системи. Тому в перші місяці життя ми повинні забезпечити, щоб дитина отримувала потрібну кількість фолієвої кислоти, яка присутня у багатьох молочних сумішах, адаптованих для немовлят у перші місяці життя, але якщо дитина перебуває на грудному вигодовуванні, мати повинна продовжувати прийом фолієвої кислоти. 

Якщо ви плануєте давати вітамінний препарат зовсім маленькій дитині, зверніться до свого педіатра, який врахує кількість вітамінів і мінералів, які дитина приймає з раціоном, і визначить доза вітаміну. 

Вітаміни для дітей

Природа забезпечує наших дітей усіма інгредієнтами, необхідними для життя та росту: вітамінами, мінералами, поживними речовинами та будівельними матеріалами. Вода, повітря і сонце також забезпечують нас багатьма цінними мінералами. Однак восени та взимку, коли важче знайти свіжі фрукти та овочі, а сонячне світло не таке інтенсивне, як влітку, варто дотягнутися довітамінні препарати відпускаються в аптеках без рецепта, щоб поповнити їх недоліки в харчуванні наших дітей.

Полівітамінні препарати містять набір вітамінів, необхідних для нормального функціонування організму. Склад препаратів для дітей та підлітків адаптований до потреб молодих організмів, що розвиваються. Зазвичай їх використовують у разі нестачі вітамінів, у період зростання, коли попит на вітаміни дуже високий, і в період одужання після перенесених більш серйозних захворювань.

Для дітей старше року фармацевтичні компанії виробляють багато різних полівітамінних та зміцнюючих препаратів, які ми можемо давати дітям профілактично, не боячись передозування будь - якого з вітамінів. Ми повинні суворо дотримуватись рекомендацій, що містяться в інформаційній брошурі, що додається до препарату.  Деякі препарати додатково збагачені більшою кількістю одного з вітамінів, наприклад залізом для дітей з анемією або кальцієм або магнієм. Застосування такого препарату має рекомендувати педіатр, якщо дитині потрібні більш специфічні мінерали.

Препарати для імунітету для дітей

Восени ми також прагнемо до зміцнюючих та імунізуючих препаратів, введення яких дітям є продовженням природного процесу загартовування влітку. Ми можемо імунізувати дітей, які в попередні роки багато хворіли восени та взимку або часто застудилися. Ми не даємо вітаміни для імунітету маленьким немовлятам, оскільки вони зазвичай перебувають на грудному вигодовуванні, а антитіла, що постачаються з молоком матері, повністю захищають дитину від інфекцій. Зазвичай дитина, що перебуває вдома, особливо не піддається інфекціям. Діти хворіють, коли потрапляють у більші групи людей, наприклад, у ясла або дитячий садок.

Що дають вітаміни?

  • A - забезпечує належне функціонування органу зору
  • D - регулює всмоктування кальцію та фосфору, необхідних для правильного розвитку кісток
  • K - забезпечує належний хід процесу згортання крові
  • В1 - захищає нас від шкідливих для організму речовин серце і нервову систему.
  • B2 - симптом його дефіциту сучки і тріщини в шкірі кутах рота
  • B12 - його недолік викликає сенсорні розлади і анемія
  • PP - впливає на функціонування нервової і травної систем, необхідних для нормального функціонування шкіри
  • C - це антиоксидант, необхідний для синтезу колагену, що забезпечує належне функціонування шкіри, кісток, хрящів, зубів, ясен. Регулює процес загоєння ран.

Профілактично з метою імунізації ми можемо дати дитині трав’яний препарат, приготований на основі трави вузьколистої ехінацеї, блідої ехінацеї та фіолетової ехінацеї. Ехінацея стимулює імунну систему організму і підвищує стійкість до вірусних та бактеріальних інфекцій. Вони використовуються для профілактики хронічних запалень: верхніх дихальних шляхів, схильності до інфекцій. На основі трави ехінацеї було розроблено багато препаратів у краплях або таблетках. Для дітей, як правило, вибираємо краплі. Дозування слід визначати у педіатра або фармацевта залежно від віку дитини. Імунізацію дитини можна розпочати в жовтні і продовжувати всю зиму.

Алое та аронія також виявляють бактерицидну активність. Їх препарати, збагачені вітаміном С, також використовуються для імунізації дітей. Завдяки властивостям алое, він також використовується як допоміжний засіб при втраті апетиту.