Глюкозамін відомий насамперед своїм сприятливим впливом на біль у суглобах.

Глюкозамін - що це?

Глюкозамін - це сполука, яка природним чином зустрічається в хрящі наших суглобів, складена з ланцюгів цукрів і білків, зв’язаних між собою. Він діє як один із природних амортизаторів та мастильних матеріалів для суглобів, дозволяючи нам рухатися без болю в суглобах, кістках та м’язах (або, принаймні, з меншою кількістю). Він використовується організмом для виготовлення багатьох інших хімічних речовин, які беруть участь у формуванні сухожиль, зв’язок, хрящової тканини та густої рідини, яка оточує наші суглоби. Глюкозамін також міститься в природі, наприклад, глюкозамін сульфат, який використовується у виробництві дієтичних добавок, збирають із оболонок ракоподібних. Однак глюкозамін сульфат не завжди надходить із природних джерел, його також можна отримати синтетичним шляхом.

Існує багато форм глюкозаміну, включаючи вищезазначений глюкозамін сульфат, глюкозамін гідрохлорид, н-ацетилглюкозамін та гідройодид глюкозаміну. Більшість наукових досліджень щодо глюкозаміну проводились на глюкозамін сульфаті, тому при виборі дієтичних добавок, що містять глюкозамін, варто вибирати ті, в яких глюкозамін знаходиться у формі глюкозаміну сульфату.

Дієтичні добавки глюкозаміну дуже часто містять додаткові інгредієнти для посилення його властивостей. Ці додаткові інгредієнти включають МСМ (метилсульфонілметан або метанметансульфат), хондроїтинсульфат або акулячий хрящ та ін.

Рекомендований глюкозамін - як він працює?

Глюкозамін необхідний для побудови хрящової тканини. Хрящова тканина зустрічається в декількох частинах нашого тіла, вона діє як подушка на кінцях довгих кісток, де стикаються суглоби, які амортизуються рідиною та хрящами, які їх оточують. У деяких людей з остеоартритом хрящ руйнується і сильно ослаблений. Це спричиняє більше тертя, ломоту та скутість суглобів.

З віком хрящ також може стати менш гнучким і може поступово деградувати.

Вчені кажуть, що прийом глюкозаміну може значно уповільнити цей процес і довше підтримувати суглоби в хорошій формі.

Як глюкозамін може нам допомогти?

  • Він бореться з болем і скутістю в суглобах
  • Це запобігає видаленню накипу на кістках
  • Він стимулює роботу клітин, які беруть участь у формуванні сполучної тканини
  • Він захищає та зміцнює суглоби та зв’язки
  • Це покращує гнучкість суглобових елементів та підтримує лікування суглобових травм

Деякі вчені також вважають, що сірка в глюкозаміні корисна для здоров'я нашого хряща. Як це відбувається? Сірка повинна з'єднатися з нашим хрящем, щоб відновити та відновити його. Звичайно, глюкозамін відіграє тут ключову роль у зв’язуванні сірки з хрящем.

Також цікава стаття Чому варто доповнювати біотином? Як приймати біотин?

Глюкозамін - як застосовувати?

Для поліпшення стану здоров’я суглобів і зменшення болю в суглобах рекомендується приймати 1500 міліграмів глюкозаміну один раз на день або розділити його на три менші дози і приймати по 500 міліграмів тричі на день. Для посилення ефекту глюкозаміну в добавки можуть бути додані жирні кислоти омега-3, які мають протизапальні властивості.

Рекомендується споживати 1500 міліграмів глюкозаміну разом із 400 міліграмами хондроїтин сульфату для полегшення симптомів запалення суглобів. Цю суму можна безпечно поповнювати до 3 років. Також варто додати крем, що містить 30 міліграм глюкозаміну, який слід наносити на хворобливі ділянки.

Однак ми нагадуємо вам, що такі добавки, як глюкозамін, мають досить профілактичний та профілактичний характер. Жодна добавка не може замінити відвідування лікаря або фізіотерапевта.