Кальцій Кальцій - коли приймати і коли потрібні добавки - це макроелемент, необхідний для роботи. Він відомий насамперед тим, що це будівельний матеріал кісток. Нездоровий спосіб життя, куріння, надмірне вживання алкоголю, відсутність фізичних вправ та значна втрата кальцію в кістках. Щоб знайти того, кого ми собі даємо, ми маємо оцінки середнього віку.

Кальцій - важливий мінерал

Щоб підтримувати свої кістки в належному стані, ми повинні забезпечувати себе достатньою кількістю кальцію в раціоні протягом усього свого життя. З роками ризик розвитку остеопорозу зростає, і тому потреба нашого організму в цьому цінному мінералі постійно зростає. Численні наукові дослідження показують, що щоденне споживання кальцію в діапазоні 400 - 2000 міліграмів є абсолютно безпечним для нашого здоров'я. Це знижує артеріальний тиск і зменшує ризик розвитку різних видів раку, а також розблоковує закупорені артерії.

Однак існує певна група людей, яка має протипоказання до вживання препаратів кальцію, оскільки кальцій зменшує всмоктування деяких ліків, що приймаються у разі епілепсії та каменів у нирках. Додаткові добавки в цих випадках вимагають спеціальної консультації з лікарем первинної медичної допомоги.

Що спричиняє зменшення кальцію в організмі?

Деякі ліки, що відпускаються за рецептом та містять глюкокортикоїди, впливають на зниження рівня кальцію в нашому організмі. До них належать кортизон, гідрокортизон, преднізон та дексаметазон, серед інших. Навіть невеликий їх запас може призвести до розвитку остеопорозу. Однак це дуже необхідні препарати, особливо для пацієнтів, які страждають на астму, ревматоїдний артрит, запалення кишечника, а також на багато інших небезпечних захворювань.

Ліки, що застосовуються для лікування печії, проблем із щитовидною залозою та високим рівнем холестерину, регулярне вживання препаратів з антигацитом, які крім карбонату кальцію містять також небезпечний алюміній, який накопичується в кістках, що блокує засвоєння кальцію. Тому люди, які приймають будь-який із вищезазначених препаратів, повинні обговорити зі своїм лікарем необхідність добавок мінеральних препаратів, що містять підвищену дозу кальцію.

Дефіцит кальцію в організмі включає оніміння кінцівок, безсоння, синці та біль у м’язах та суглобах. Також відзначаються хворобливі м’язові спазми, які можуть нагадувати дефіцит магнію. Діти схильні до карієсу та деформацій кісток, особливо нижніх кінцівок. Відзначається затримка прорізування зубів, і багато батьків хвилюються. У дорослих спостерігається зменшення щільності кісткової тканини і схильність до переломів.

Джерела кальцію

Найбагатшими джерелами кальцію є молочні продукти - сир, йогурт, молоко і навіть морозиво. Люди, які страждають алергією на ці продукти, можуть дотягнутися до брокколі, овочів, квасолі, горіхів, тофу або лосося.

Для того щоб кальцій засвоївся у якомога більшій кількості, необхідно знати, які харчові продукти підвищують його біодоступність. Кальцій набагато краще засвоюється при вживанні з вітаміном D, лактозою (цукор, що міститься в молоці), магнієм та основними амінокислотами, такими як лізин та аргінін. Перш за все, слід забезпечити правильне надходження магнію, оскільки саме цей елемент найбільше впливає на біодоступність кальцію. Визнано, що співвідношення кальцію до магнію повинно бути 2: 1 у раціоні.

Дозування кальцію

Рекомендована RDA добова норма споживання кальцію становить 1000 міліграмів. Однак людям старше 50 років, вагітним, жінкам, що годують груддю, та жінкам у менопаузі слід збільшити дозу приблизно до 1300 міліграмів на день. Кальцій також необхідний дітям і підліткам у період росту і розвитку організму. Завдяки наявності цього елемента, кістки і зуби можуть нормально розвиватися.

Якщо ми сидимо сидячи, зловживаємо алкоголем та нікотином або споживаємо продукти з високим вмістом білка та з високим вмістом тваринних жирів, обов’язково дотягуйтесь до добавок. Вони заповнюватимуть дефіцит кальцію в нашому організмі.