Дефіцит магнію дуже поширений у суспільстві. В основному це пов’язано з непродуманою дієтою з невеликою кількістю овочів, широким вживанням маломінералізованої води та вживанням великої кількості кави. Основними симптомами дефіциту цього елемента, у свою чергу, є, в першу чергу, загальна слабкість, нервозність, м’язові спазми та рухова гіперактивність, точніше так званого летючого століття. Чому для нас так важливий магній, яку роль він відіграє в організмі і яку форму цього мінералу вибрати, щоб найбільш ефективно забезпечити його достатнє надходження?

Роль магнію в організмі

Магній відомий перш за все своїм впливом на нервову систему людини. Коли його не вистачає, наша сприйнятливість до стресу підвищується, ми відчуваємо втому і дратівливість, а також можемо скаржитися на проблеми зі сном.. Однак цей елемент відповідає не тільки за ефективну роботу мозку, хорошу концентрацію, ефективне мислення і пам’ять, а також загальний життєвий тонус. Його роль також неоціненна у формуванні кісток і зубів, у процесах травлення та в лікуванні астми та бронхіту. Магній також захищає нас від токсинів, що містяться в їжі, заспокоює і зменшує гіперактивність. Правильне постачання цього мінералу важливо особливо для жінок, оскільки магній знімає передменструальну напругу, регулює роботу щитовидної залози і знімає менструальний біль. Крім того, елемент допомагає захистити від аритмії та інших серцевих захворювань, запобігає утворенню тромбів і регулює артеріальний тиск. 

Що впливає на засвоєння магнію?

Хоча магній природним чином міститься в їжі, забезпечити достатнє надходження за допомогою однієї лише дієти практично неможливо. Це пояснюється тим, що на засвоюваність цього елемента впливає багато факторів, від яких сучасній людині важко відмовитися.

Це включає:

  • пристрасть до сигарет,
  • зловживання алкоголем,
  • надмірне вживання кави і чаю,
  • використання протизаплідних таблеток, заспокійливих, антибіотиків або проносних,
  • стресовий спосіб життя,
  • харчова алергія.

У багатьох випадках ми можемо подбати про достатній запас магнію лише за допомогою дієтичних добавок. Кожен з них містить  проміжні продукти, тобто магній в іншій хімічній комбінації . Які з них варто обрати?

Оксид магнію 

Оксид магнію складається з одного атома магнію та одного атома кисню. Це одна з найпоширеніших форм магнію і доступна у багатьох формулах. Його головна перевага – дуже низька ціна і великі дози в одній таблетці  – навіть учетверо. Оксид магнію рекомендований для невідкладного лікування кислотності. Також йому приписують ніжні проносні властивості. 

Магнію аспарагінат

Аспарагінат магнію  є однією з органічних солей, тобто тих, які найкраще засвоюються нашим організмом , тому що саме в такому вигляді цей елемент також міститься в їжі. Таблетки, що містять цю форму магнію, на відміну від таблеток з оксидом магнію, не повинні мати занадто високі дози, оскільки вони просто були б занадто великими для ковтання. Тому ми також знайдемо на ринку комбінації цих двох форм магнію - це для збільшення ймовірності поглинання якомога більше цього мінералу. 

Цитрат магнію

Цитрат магнію - це ще одна органічна сіль, яка  характеризується дуже хорошою розчинністю у воді , і, таким чином, вона також добре засвоюється організмом (поглинання оцінюється в 25-30%). Цитрати не розщеплюються в шлункових кислотах, як у випадку з неорганічними формами мінералів, такими як фосфати та карбонати. Тому вони є більш ефективними персонажами. 

Що ще впливає на засвоєння магнію?

Магній є елементом, який надзвичайно важко доповнювати і має відносно низьку засвоюваність. Найкраще він засвоюється з їжею , але сучасний спосіб життя ускладнює забезпечення достатнього забезпечення його щоденним раціоном. На засвоюваність магнію впливає не тільки його форма - його розчинність і тип (органічна чи неорганічна сіль). Також важливо одночасно насичувати залізом і кальцієм, а також споживати фосфати з їжі. Тому, якщо ми приймаємо препарати, що містять ці види інгредієнтів, одночасно, намагайтеся розподілити їх дозування протягом дня, використовуючи якомога більші перерви. 

На що звернути увагу, вибираючи хороший магній?

Вибираючи найкращий магній, в першу чергу звертаємо увагу на його форму – найкращим є цитрат магнію. Іншим аспектом має бути кількість іонів магнію в одній таблетці. Добре, якщо в 1 порції буде близько  50 мг іонів . Важливим питанням під час прийому добавок також може бути тип і розмір таблеток, особливо якщо ми маємо проблеми зі шлунком або ковтаємо великі таблетки. Купуючи хороший магній, також варто стежити за репутацією виробника - він повинен дотримуватися всіх вимог до якості при виробництві своєї добавки. Хороший магній також купується з легального джерела розповсюдження, тобто в магазині чи аптеці.