Мікроелементи – це елементи, необхідні для нормального функціонування кожного живого організму. Ці елементи найкраще надходять до клітин з їжею, але нездоровий спосіб життя та дієта, бідна різними поживними речовинами, часто призводять до дефіциту, що має дуже негативні наслідки. Що варто знати про мікроелементи і які з них найважливіші для нас?

Що таке мікроелементи?

Мікроелементи,  тобто мікроелементи, мікроелементи або олігоелементи є інгредієнтами, у яких добова потреба людини не перевищує 100 мг на добу (мільйонні частки грама). Ми постачаємо організм мікроелементами з їжею. Останній використовує їх, серед іншого, у процесі вироблення ферментів і гормонів, у процесі створення кісток, м’язів, зубів, сполучної тканини та клітин крові, а також для регулювання рівня глюкози в крові. Мікроелементи підтримують метаболізм жирів, білків і вуглеводів. Вони також прискорюють процес загоєння ран і необхідні для забезпечення надходження кисню в організм. Хоча попит на мікроелементи низький, їх роль важко переоцінити. Вони необхідні для правильного перебігу багатьох змін, що відбуваються в організмі на кожному етапі життя. Їх часто вважають навіть важливішими за вітаміни, тому що, на відміну від них, не може синтезуватися організмом. Які мінерали входять до групи мікроелементів? В основному це фтор, бор, кобальт, йод, залізо, марганець, цинк, хром, мідь, молібден і селен. 

Цинк і його роль в організмі людини

Цинк – мікроелемент, який відіграє важливу роль в організмі як дітей, так і дорослих. Він в першу чергу відповідає за синтез білків і нуклеїнових кислот РНК і ДНК, бере участь у трансформації білків, вуглеводів і жирів, а також допомагає полегшити симптоми аутоімунних захворювань.. Він також бере участь у експресії генів і процесі виробництва інсуліну. Цинк покращує роботу щитовидної залози, тимуса, передміхурової залози та підшлункової залози. Він підтримує роботу імунної системи, оскільки має протизапальні та бактеріостатичні властивості, а отже захищає організм від інфекцій. Його роль також полягає в зміцненні кровоносних судин і запобіганні варикозу. Цинк бере участь у процесі регенерації тканин і мінералізації кісток. Він покращує розумову працездатність і зменшує біль, що виникає при ревматичних захворюваннях, що особливо важливо у літніх людей. Добавки цинку рекомендовані кожній жінці, оскільки він регулює менструацію, позитивно впливає на фертильність, а також зміцнює волосся та нігті. Цей мінерал підтримує лікування депресії та покращує розумову працездатність. 

Мідь - на що вона впливає?

Добавка міді повинна залежати від добавок цинку, оскільки для здоров’я організму дуже важливо підтримувати баланс між постачанням обох цих мінералів. Мідь міститься в основному в серці, печінці, мозку та нирках. Цей елемент відіграє важливу роль перш за все в процесі росту і правильного розвитку організму . Він бере участь у виробленні колагену, який впливає на правильне функціонування суглобів і кісток. Це також важливо в контексті створення меланіну, який надає колір нашій шкірі та волоссю. Мідь також бореться з вільними радикалами і зміцнює імунітет, тому правильне її надходження дозволяє уникнути частих інфекцій. Дефіцит цього мінералу можна визначити головним чином за такими симптомами, як погіршення пам’яті, ослаблений імунітет, проблеми з концентрацією уваги, а також крихкі та ламкі кістки.

Селен - чому його варто підгодовувати?

Найважливіша роль селену - його здатність зміцнювати захисні сили імунної системи. При прийомі відповідних доз цього мінералу кількість вироблених імунних тіл, макрофагів і лімфоцитів збільшується в рази. Селен підтримує боротьбу організму з вірусами та бактеріями, а також є частиною ферменту, який захищає клітинні мембрани та еритроцити від шкідливого впливу вільних радикалів. Згідно з дослідженнями, правильне введення селену може знизити ризик розвитку пухлинних змін і розвитку, серед іншого, раку легенів або раку шийки матки. Цей мінерал також має протизапальну дію. Варто приймати його при вовчаку, катаракті, ревматоїдному артриті і дегенерації жовтої плями. Селен стабілізує метаболізм гормонів щитовидної залози і полегшує симптоми менопаузи. Він незамінний у раціоні вагітних, оскільки впливає на правильний розвиток нервової та імунної систем плода.

Залізо - мінерал, необхідний в процесі транспортування кисню

Залізо, як мікроелемент, не міститься в організмі у вільному стані, але входить до складу таких білків, як гемоглобін і міоглобін. Тому він відповідає за надзвичайно важливий процес транспортування кисню до всіх клітин. Мінерал також входить до складу таких ферментів, як каталаза і пероксидаза. Він необхідний для правильного функціонування імунної системи і захищає організм від інфекцій. Його роль у роботі нервової системи полягає, у свою чергу, у підтримці відповідних інтелектуальних і фізичних функцій. Крім того, залізо має антиоксидантні властивості, що означає, що воно підтримує боротьбу з вільними радикалами.

Магній - для заспокоєння нервів

Магній – елемент, якого найчастіше не вистачає сучасній людині. Його роль – давати нам енергію, покращувати концентрацію, підтримувати функціонування мозку та нервової системи, зменшувати м’язову напругу та запобігати гіперактивності. Магній покращує пам’ять і мислення, заспокоює, запобігає мігрені і навіть знімає менструальний біль і передменструальну напругу. Його роль також полягає в покращенні травлення та захисту організму від токсинів, що містяться в їжі. Цей мінерал пригнічує утворення каменів у нирках і підтримує лікування астми та бронхіту. Відомі також його властивості регулювати артеріальний тиск. Магній запобігає серцево-судинним захворюванням, захищає від утворення тромбів і аритмій, а також допомагає загоювати травми. Замислюватися про добавку цього мінералу слід в першу чергу вагітним жінкам, годуючим матерям, людям, які зазнали сильних стресів і фізично працюючих, а також студентам і студентам.