Чому варто доповнювати біотином?

Вітамін В7, широко відомий як біотин, належить до групи вітамінів у найпопулярніших препаратах для волосся, шкіри та нігтів на ринку. Що? Звідки взялася його популярність? Чому варто доповнювати?

Сяюча шкіра, густе волосся, міцні нігті - кожна епоха мала свої методи краси. Протягом століть жінки та чоловіки використовували природні хитрощі, щоб добре виглядати: лосьйони, питні настої, інгаляції, ванни, масажі, змазування, втирання та зволоження - це лише короткий перелік ритуалів, які допомагали (і допомагають!) свою шкіру. Сьогодні, коли ми знаємо про функціонування нашого організму незрівнянно більше, ніж раніше, традиційні методи боротьби за красу включають - крім здорового харчування та фізичних вправ - відповідні добавки з препаратами, які працюють концентровано.

Також цікава стаття ТОП 6 ДОБАВОК ДЛЯ ЖІНОК

Біотин - дія

Біотин належить до вітамінів групи В, розчинних у воді, що містяться як у рослинах, так і у тваринах. Це кофермент, який бере участь у процесі карбоксилювання, тобто перенесенні карбоксильної групи до різних органічних сполук. Де відбуваються такі процеси? Під час синтезу глюкози та жирних кислот, а також під час біохімічних реакцій, що відбуваються в щитовидній залозі, і - що найцікавіше з точки зору цієї статті - в шкірі, волоссі та нігтях. Біотин стимулює вироблення кератину, який, у свою чергу, є основним будівельним матеріалом вищезазначеного.

Виникнення біотину та його дефіцит

Кератин недовго затримується в організмі, тому нам потрібно постійно забезпечувати його їжею. Найкращими джерелами біотину є м’ясо, яйця, риба та горіхи. Дефіцит біотину може бути обумовлений генетичними причинами, що перешкоджають його метаболізму. Більше того, потреба в біотині може бути збільшена у людей, які часто вживають алкоголь, палять сигарети, проходили тривалу антибіотикотерапію, погано харчуються або регулярно займаються фізично складними видами спорту.

Які ознаки можуть свідчити про дефіцит цього коферменту? Випадання волосся, розщеплення нігтів, біль у м’язах і часті судоми, а також проблеми з пам’яттю або апатія - кожен із цих симптомів може бути пов’язаний з недостатньою кількістю біотину в раціоні.

Як доповнити біотин

Добавки біотину безпечні: побічних ефектів прийому біотинових добавок немає. За даними американського FNB (Food and Nutrition Board), рекомендований добовий прийом їжі для дорослих становить 30 мікрограмів (для жінок та чоловіків) [1]. Для порівняння, одне варене яйце містить 10 мікрограмів біотину, а жменька мигдалю - 1,5 мікрограма.

Біотин є дуже біодоступним, незалежно від джерела його появи. При підозрі на дефіцит біотину зазвичай рекомендується приймати 5 мг цієї сполуки щодня, але фахівець може рекомендувати більш високі дози. Якщо ви спостерігаєте тривожні симптоми, пов’язані з погіршенням стану шкіри, волосся та нігтів, найкраще проконсультуватися з лікарем.

Біотин добавки

Тепер, коли ми знаємо, чому його варто доповнювати вітаміном В7, тобто біотином, тепер давайте подивимося, які продукти він містить. Найчастіше він зустрічається у формі препаратів, в яких він грає першу скрипку. На ринку є добавки з різними дозами, від 2,5 до 10 мг. Біотин також можна знайти у препаратах комплексу B, які відповідають добовій потребі у всіх або деяких з вибраних вітамінів групи B (у цьому випадку доза біотину відповідно нижча, ніж у суворо біотинових продуктах). Нарешті, біотин міститься також у деяких полівітамінних добавках, які покривають широкий спектр потреб у вітамінах та мінералах.