Сон є надзвичайно важливим аспектом життя з погляду фізичного та психічного здоров'я. Регулювання його довжини та якості може принести низку переваг як у контексті профілактики, так і лікування певних порушень здоров'я. Порушення сну є перешкодою як на шляху до хорошого самопочуття, так і до стрункої фігури чи спортивної форми.

Мелатонин и COVID-19 – клиника «Семейный доктор».
Допомога у разі проблем зі сном може принести додавання мелатоніну, що є широко доступним в асортименті, серед іншого. Виробники харчових добавок чи продуктів здорового харчування.

Вплив мелатоніну на здоров'я

Мелатонін відноситься до нейрогормонів, оскільки його ефекти спостерігаються в ендокринній та нервовій системах. Він бере участь у фізіологічних та біохімічних процесах, пов'язаних з циркадними функціями головного мозку та периферичних тканин, таких як легені, підшлункова залоза, нирки, печінка, серце та кишечник. Це один із найважливіших регуляторів тривалості та якості сну.


Крім того, ефект мелатоніну був продемонстрований у контексті захисту клітин організму від окисного стресу, модуляції активності імунної системи, а також протиракової активності.

На думку вчених, мелатонін також може бути цінним засобом підтримки лікування COVID-19 та захисту організму від наслідків цього захворювання, зокрема у людей похилого віку.

Мелатонін та безсоння

Нерегулярний годинник сну, а також порушення його тривалості та якості пов'язані з порушенням метаболізму мелатоніну в організмі. Це з тим, що його секреція залежить, зокрема, від впливу денного світла та інших чинників.

БЕССОННИЦА ТАКЖЕ МОЖЕТ УНЕСТИ И ЗДОРОВЬЮ - Euroapteek

Порушення секреції цього нейрогормону, зокрема. робота в нічний час може призвести до затримки засипання та зниження якості сну, що пов'язано з негативними наслідками для здоров'я та погіршенням самопочуття. Іншими аспектами, що впливають на вивільнення мелатоніну, є такі дії, як прийом стимуляторів (наприклад, кофеїну) увечері, використання джерел синього світла (наприклад, телевізора) перед сном або часті переміщення між часовими поясами.

Таким чином, введення мелатоніну в організм у вигляді харчової добавки може вплинути на лікування безсоння і поліпшення параметрів сну.

Добавка мелатоніну

Раціон найчастіше збагачують мелатоніном у вигляді капсул або таблеток із вмістом 0,5-1 мг. Дозування іноді досягає 10 мг на добу, але найчастіше достатньо доз близько 5 мг. Максимальне збільшення його концентрації досягається через 60 хвилин після вживання, а підвищений рівень може зберігатися до 8 годин.