Морські водорості мають багато цінних властивостей та харчових цінностей, як ми з’ясували завдяки їх використанню в косметиці. Однак їх також можна успішно використовувати в терапевтичних та допоміжних цілях. Найкращий приклад цього - спіруліна. Що це і звідки воно взялося?

Звідки береться спіруліна?

Мільйони істот живуть у глибинах морів та океанів. Підводна фауна і флора не повністю відкриті людиною. Сюди також входить спіруліна, спіралеподібні смарагдово-зелені водорості мікроскопічного розміру. Це незвичайна рослина, яка є джерелом багатьох цінних поживних речовин.

Харчові цінності спіруліни

Через високу концентрацію дуже рідкісної гамма-ліноленової кислоти (GLA) спіруліну називають «молоком материнської землі». Ця кислота бере активну участь у біосинтезі речовин в організмі людини.

Склад спіруліни напрочуд включає дуже високий вміст цінного, легкозасвоюваного білка. Це навіть утричі більше, ніж м’яса, саме тому спіруліну називають «зеленим м’ясом». Він містить аж 18 амінокислот, у тому числі 8 незамінних для людського організму амінокислот, з яких виробляються білки. Це найвища концентрація білка в їжі. Амінокислоти - це будівельні блоки м’язів, але вони також приносять користь нашому здоров’ю.

Водорості спіруліна містить легкозасвоюване залізо, вітамін С, тіамін, рибофлавін, ніацин, вітамін В6, фолієву кислоту, вітамін А, вітамін К та мінерали: кальцій, магній, фосфор, калій, натрій та цинк. Як рослина, спіруліна має у своєму складі зелений хлорофіл та синій фікоціанін.

Вплив спіруліни на організм людини

Вміст GLA в спіруліні робить його цінним для людини та для збереження нашого здоров'я. Серед його властивостей, завдяки високій концентрації гамма-ліноленової кислоти, виділяють:

  • зменшення ризику утворення тромбів всередині судин,
  • полегшення симптомів передменструального синдрому,
  • зниження артеріального тиску,
  • протизапальний ефект,
  • підтримка діяльності імунної системи,
  • благотворно впливає на зовнішній вигляд шкіри, волосся та нігтів.

Амінокислоти у спіруліні дають змогу нарощувати м’язову масу, коли вона доповнена нею, але не тільки це. Спіруліна підтримує вирівнювання рівня цукру в крові та прискорює відновлення пацієнтів після операцій, травм та травм.

Також цікава стаття Добавки для волосся, шкіри та нігтів. На що робити ставку?

Деякі дослідники стверджують, що хлорофіл та фікоціанін у спіруліні надають їй антиоксидантні та протизаконні властивості. Ця особливість спіруліни була науково доведена. Вчені Університету штату Орегон провели дослідження, яке показало, що існує зв'язок між спіруліною та боротьбою з раком. Хлорофіл у водоростях поєднується зі шкідливими речовинами, що полегшує їх виведення.

Спіруліна нормалізує метаболізм йоду в організмі людини, тим самим сприяючи нормальній роботі щитовидної залози. Це підвищує імунітет імунної системи, підтримує серце, знижує рівень холестерину та зміцнює травну систему. Вітаміни та ферменти, які він містить, а також біофонтони надають життєвих сил і покращують психофізичний стан.

Фікоціанін, що міститься в спіруліні, діє не тільки як синій барвник, але також пригнічує в нашому організмі фермент панкреатичну ліпазу, знижує постпрандіальну глікемію та рівень триагліцеринів. Простіше кажучи, спіруліна додатково пригнічує центр голоду та знижує рівень ліпідів у крові. Спіруліні приписують цінні властивості зменшення ваги. Це пов’язано з тим, що водорості містять вітаміни та поліненасичені жирні кислоти разом з мінералами та фенілаланіном - амінокислотою, яка зменшує почуття голоду. Приймаючи спіруліну, ви можете підтримати зниження ваги через її позитивний вплив на фізіологічну флору кишечника та регуляцію їх перистальтики.

В якій формі ви можете придбати спіруліну?

Спіруліна випускається у формі таблеток або порошку. Він входить до складу багатьох дієтичних добавок, таких як:

Puritan's Pride Spirulina 500 mg 100 таб.

California Gold Nutrition Organic Spirulina Powder 240 гра

Відповідне введення спіруліни дозволить вам скористатися її оздоровчими властивостями. Спіруліна - це рослинний засіб, який можна придбати без рецепта.

Можливі побічні ефекти вживання спіруліни

Алергічна реакція може виникнути, коли люди страждають алергією на спіруліну або приймають занадто багато спіруліни. Рекомендується приймати спіруліну в дозі не більше 1 г на добу. Перевищення цієї кількості може спричинити негативні побічні ефекти, такі як головний біль, болі в м’язах, проблеми з концентрацією уваги, почервоніння обличчя, надмірне потовиділення. Варто підкреслити, що ризик небажаних побічних ефектів залежить від якості препарату зі спіруліною. Якісна продукція мінімізує ймовірність їх появи.

Спіруліна не рекомендується неповнолітнім, вагітним жінкам та матерям, які мають покараннягодування груддю. Людям з сильною алергією, чутливим до морських водоростей або морепродуктів, слід уникати препаратів, що містять водорості.