Добавки зараз в моді, це факт. Для волосся і нігтів, шкіри, обміну речовин, лібідо, пам'яті і концентрації, стресу, гарного сну, кишечника і бактеріальної флори, інтимного здоров'я. Невже нам справді потрібно приймати всі ці інгредієнти кожен день? Деякі з нас явно цього не роблять. Однак багато жінок відчувають дефіцит, тому вам можуть знадобитися певні мінерали зі списку нижче.

У добавках найголовніше правило - їх вибір повинен відображати реальні потреби організму. Тому варто спочатку провести дослідження і перевірити рівні окремих інгредієнтів. Можливо, вашому другу щось потрібно для імунітету, а вам знадобиться більше заліза. І хоча правильна дієта дуже важлива в якості доповнення до поганого, іноді варто додатково допомогти організму.

Також цікава стаття Гарцинія Камбоджа для схуднення і укріпленія здоров'я

Ми зробили огляд добавок, особливо рекомендованих жінкам. Може тобі він потрібен.
 

Магній

Чи були у вас останнім часом проблеми з концентрацією уваги, постійно ви втомилися, не можете спати, а ваше повіку або м'язи тремтять? Швидше за все, вам не вистачає магнію. Недоліки можуть бути викликані неправильним харчуванням, зловживанням алкоголем і кавою, тривалим стресом, прийомом сечогінних засобів.

Тим часом, цей елемент відповідає за багато важливих процесів в організмі. Він піклується про імунну, нервової та м'язової системах, знижує ризик розвитку астми і діабету, благотворно впливає на серце. Перш за все, переконайтеся, що у вашому раціоні частіше з'являються продукти, багаті магнієм - шпинат, буряк, картопля, насіння гарбуза, мигдаль, кеш'ю, авокадо, банани, брюссельська капуста.

На думку дослідників з Journal of Research in Medical Science, добавки з магнієм несуть в собі низький ризик, а це значить, що вони безпечні. Почніть регулярно приймати магній, і ви відчуєте різницю в якості життя. Ви будете висипатися, у вас не буде сутичок, біохімічні реакції вашого тіла будуть скориговані, знизиться ризик серцевих захворювань і проблем з тиском, а також зменшиться мігрень.

Залізо
Його основні функції - транспортування і зберігання кисню. Попит на залізо у жінок набагато вище, ніж у чоловіків, тому що ми виділяємо більше заліза. Однак доставити їх в організм не так-то просто через різних можливостей абсорбції і засвоєння. Гемовое залізо може досягати 20%. всмоктуваність, негемове форма всього 1-5 відсотків Існують також різні продукти, які ускладнюють це засвоєння, наприклад, чай і кава (через дубильних речовин), щавель і шпинат (через оксалатів), бобові (містять фітати, які перешкоджають засвоєнню заліза). Основними джерелами заліза є субпродукти і червоне м'ясо, а також яйця і деякі види риби (сардини і оселедець) і овочі (буряк, буряк, боби, квасоля, горох). Якщо у вашому раціоні їх недостатньо і, наприклад, через захворювання щитовидної залози у вашого організму є проблеми з засвоєнням заліза, легко виявити дефіцит цього мінералу. Також спостерігається втрата менструальної крові.

Дефіцит заліза в організмі може привести до дуже низького рівня феритину і, отже, до невеликого кроку до анемії. Якщо ви часто відчуваєте втому, головний біль, ні на що немає сил, почали випадати волосся - перевірте рівень заліза. Може, варто їх доповнити.

Кальцій
Це важливий інгредієнт, особливо для жінок в період менопаузи, коли рівень естрогену і кальцію в організмі падає. Це може привести до слабкості суглобів і кісток, вага і щільність яких знижується у жінок у віці від 40 років. Серед іншого, це може закінчитися остеопорозом. Крім того, дослідження показують, що його добавка може знизити ризик розвитку атеросклерозу.
Також пам'ятайте, що якщо ви приймаєте добавки з магнієм, не беріть його в поєднанні з кальцієм, тому що ви зменшите їх всмоктування.

Біотин
Жінки часто беруть цю добавку. Не дивно - цей вітамін B (також відомий як вітамін B7 або вітамін H) зміцнює нігті і волосся і добре впливає на стан шкіри. Але це ще не всі його корисні дії. Біотин бере участь у виробленні жирних кислот, впливає на згортання крові і підтримує роботу щитовидної залози. Це також добавка, рекомендована вагітним жінкам і годуючим матерям - вона запобігає виникненню вроджених дефектів у дитини.

Де можна знайти біотин в їжі?
Краще джерело - яловича печінка, але багато біотину також міститься в:

  • пивних дріжджах
  • сої
  • жовтку
  • курячі яйця
  • волоські горіхи і мигдаль
  • рис і борошно грубого помелу
  • шпинат і морква.

Жирні кислоти
Хто з вас їсть жирну морську рибу 2 рази в тиждень? Якщо ви не належите до цієї групи, можливо, варто підтримати організм додатковою дозою здорових жирних кислот Омега-3. У будь-якому випадку, ці добавки рекомендуються всім, незалежно від статі, особливо в Польщі, де ці кислоти досить бідні в дієті. Що у них так добре виходить? Вони впливають на правильне функціонування ендокринної системи і тому особливо рекомендуються жінкам. Вони також знижують кров'яний тиск і рівень тригліцеридів. Вони мають профілактичне значення при серцево-судинних захворюваннях.

Вітамін Д
Прийом цього вітаміну повинен передувати аналізу крові - спочатку потрібно перевірити, який у вас рівень, щоб не привести до надлишку в організмі - тоді легко пошкодити печінку і нирки. Хоча в наших широтах складно переборщити з вітаміном D, тому що він виробляється в організмі в основному під впливом сонця - з квітня по вересень, в певний час (з 12 до 14 через радіацію). В осінньо-зимовий період більшість українців відчувають дефіцит - за оцінками, до 90%.

Які можуть бути наслідки тривалого дефіциту вітаміну D? Це може вплинути на весь організм - дефіцит сприяє розвитку високого кров'яного тиску, діабету і остеопорозу. Збільшується ризик раку, в т.ч. рак грудей і товстої кишки. Дефіцит цього вітаміну проявляється частими інфекціями, поганим настроєм і проблемами зі сном, постійною втомою, слабкістю зубів, надмірним випаданням волосся, ламкістю нігтів, повільним загоєнням ран.