Літо повільно покидає нас, а на його місці не прохолодніше пора - осінь. Всього за кілька днів, а може, й тижнів, ми почнемо шукати теплі светри в шафах, а холодний лимонад буде замінений гарячим малиновим чаєм. Дізнайтеся, як пережити осінь в хорошому настрої і не застудитися - це найважливіші харчові добавки на осінь! Завдяки їм ви не тільки не простудитесь, але і пройдете осінь з танцювальним кроком, наповнений енергією!

Осінь - подбайте про своє харчування

Як відомо, дотримання принципів здорового харчування є основою благополуччя. Восени ми повинні внести деякі зміни в наше меню, але це все ще може бути дуже цікаво - на ринках багато осінніх овочів і фруктів, до яких варто дотягнутися - саме фрукти і овочі повинні бути нашим основним Джерело вітамінів і мінералів. Крім того, варто доповнити меню вітаміном С, який чудово покращує імунітет - восени, коли небезпечні інфекції атакують нас з усіх боків, варто пам'ятати про це. Крім того, не так багато змін - є п'ять невеликих прийомів їжі в день, підтримувати здоровий сніданок, зволожувати своє тіло і уникати нездорової, обробленої і багатою цукром їжі - це прості способи щоб відчувати себе добре протягом наступних декількох місяців. На жаль, багато людей забувають про здорове харчування восени (звичайно, абсолютно випадково!) І дозволяють собі йти на великі поступки - довгі, холодні вечори воліють великий піці, чіпсів, шоколаду та солодкої печінкою. Не будемо цього робити - зайві кілограми ще однією причиною ще легше впасти в депресію!

Ще одна річ, яку багато людей відмовляються восени - це спорт - це абсолютно неприпустимо! Звичайно, ранній захід сонця не сприяє активності, але все ж варто подбати про регулярне відвідування тренажерного залу або вибрати інший вид занять - басейн, сходження або кросфіт прекрасно замінять літні пробіжки, і ви збережете своє здоров'я і гарну форму. Нарешті, через кілька місяців ми знову почнемо думати про весну - її варто чекати без зайвих кілограмів! Крім того, варто насолоджуватися прекрасною восени - довгі піші прогулянки - це також хороший спосіб підтримувати хорошу форму. Хто з нас не любить блукати серед опалим, барвистого листя?

Осінні добавки - які вибрати?

Коли стає холодніше, організму може знадобитися додаткова підтримка - звичайно, меню, багате овочами та фруктами, є основою тут. Варто також потягнутися до додаткових біологічно активних добавок - завдяки їм ви не піддасте своє тіло небезпечним недоліків і зможете насолоджуватися хорошій формі не тільки протягом майбутньої осені, а й взимку. Серед добавок, які слід приймати восени, в першу чергу є вітаміни С, D і вітаміни групи В, а також кислоти Омега-3, магній, женьшень.

Вітамін С - необхідний восени!

  • Вітамін С - у нас складається враження, що ми знаємо про нього все і нам не загрожує його недолік. Це не зовсім так - під час обробленого раціону, бідного фруктами і овочами, у багатьох людей може виникнути проблема з дефіцитом вітаміну С. Слід знати, що він грає дуже важливу роль в організмі - і це не тільки про забезпечення належної роботи імунної системи! Перш за все, вітамін С значно підтримує кровоносну систему, захищає білки, жири і ДНК від окислення, а також є дуже потужним антиоксидантом. Завдяки цьому він ефективно захищає організм від наслідків надмірної активності вільних радикалів, а значить, від передчасного появи зморшок на шкірі і багатьох серйозних захворювань, таких як рак. Крім того, вітамін С відповідає за правильне засвоєння заліза і активує багато ферментів.
  • Крім того, вітамін С може скоротити тривалість інфекції - кожен раз, коли ви застуджуєтеся, варто оголосити їй справжню війну і потягнутися до харчових добавок з вітаміном С, а також збагатити своє меню продуктами, що містять велику кількість цього вітамін. Таким чином, можна побачити, що цей вітамін може знадобитися восени - не тільки для поліпшення імунітету та профілактики застуди, а й як ефективний засіб, коли ми хворіємо.
  • Де знайти вітамін С? Ви знайдете його в паприці, петрушці, чорної смородини (зараз варто запастися соком і консервами на зиму), а також в ацерола. Варто пам'ятати, що не всі фрукти і овочі містять стільки вітаміну С, як здається - наприклад, мариновані огірки містять лише 4 мг вітаміну С на сто грам.

Вітамін D - добавки цілий рік?

  • Вітамін D це група жиророзчинних хімічних сполук, які надають комплексну дію на організм. Це дуже важливо для всього організму, але більшість людей, що живуть в Україні, потерпають від значної нестачі. Це пов'язано з тим, що вітамін D синтезується під впливом сонячних променів - восени і взимку ми маємо проблему з їх недостатньою кількістю, що викликає великі втрати вітаміну в організмі. Важливо, що навіть люди, які проводять багато годин на сонці в літні місяці, страждають від його недоліків - тому добавки необхідні не Тільки восени, але і протягом усього року.
  • Вітамін D грає ключову роль в кальциевом і фосфатном обміні і піклується про підтримку належної структури і функцій скелета. Крім того, він має великий вплив на всю кісткову систему, а також - що відомо не всім - на кровоносну, травну і імунну системи. Крім того, вітамін D може помітно поліпшити наше самопочуття, оскільки він благотворно впливає на наше самопочуття-восени Дефіцит вітаміну D призводить до занадто низькій концентрації кальцію в організмі, що, у свою чергу, призводить до порушень в роботі нервової системи, згортання крові і навіть до безсоння.

Вітаміни групи В.

  • Вітаміни групи В - справжня армія, яка всебічно піклується про правильному функціонуванні нервової системи - і не тільки! Восени варто подбати про їх зміст в меню - основним джерелом вітамінів групи В є продукти тваринного походження, такі як м'ясо, печінку і продукти рослинного походження: банани, горіхи, бобові, а також насіння і злаки. Восени ми часто стикаємося з поганим самопочуттям, проблемами з концентрацією і пам'яттю, зниженням мотивації до роботи, втомою і безсонням - добавка вітамінів групи В - хороший спосіб підтримати нервову систему, а отже, забезпечити оптимальну працездатність в ці дощові дні. Звичайно, вітамін В6 особливо важливий, оскільки він не тільки забезпечує кращу якість сну, а й запобігає безсоння і депресію. Крім того, слід підтримувати себе вітаміном В12 - це особливо стосується веганів і вегетаріанців, які можуть страждати від його нестачі. Цей вітамін бере участь в процесі створення еритроцитів і ефективно зменшує постійну втому, яка так часто турбує нас восени.

Омега-3 жирні кислоти

  • Омега-3 жирні кислоти є основою добавок для багатьох людей. Не дивно - вони величезний позитивний вплив на організм людини. Ви можете знайти їх в основному в лососі, оселедця, сардини і печінки тріски, які використовуються для виробництва риб'ячого жиру, а також в лляному, рапсовій і соєвому маслах, оливковій олії, масла ши і масла какао. Ці кислоти особливо важливі для правильної роботи мозку - вони покращують кровопостачання і передачу нервових подразників. Вони також є важливим елементом у профілактиці серцево-судинних захворювань, а також хвороби Альцгеймера. Крім того, вони підвищують рівень хорошого холестерину, запобігаючи атеросклерозу. Дуже важливо, що жирні кислоти Омега -3 можуть зменшити запалення - неодмінно варто збагатити своє меню рибою з екологічних джерел, щоб постійно покращувати своє здоров'я і запобігати захворювання.

Магній - як виявлено восени

  • Магній - один з добавок, навколо якої виникло найбільше міфів - звичайно, це не незамінний засіб від втоми, стресу і нездужання. Однак він може значно поліпшити функціонування нашого організму, а його недоліки мають серйозні наслідки.
  • Що робить магній? Перш за все, він відповідає за правильне засвоєння поживних речовин з їжею - саме він дозволяє перетворювати білки, жири і вуглеводи в енергію, необхідну для життя. По-друге, це необхідна підтримка всієї нервової системи. Він піклується про пам'ять, концентрацію, мотивацію до дій, а також про самопочуття і здоровий сон - дефіцит магнію легко розпізнати, тому що він проявляється насамперед судомами литок і постійною втомою. Крім того, магній може запобігти утворенню атеросклерозу, підтримати роботу імунної системи, зменшують запалення, регулюють роботу щитовидної залози і покращують травлення. Він також захищає від токсичних речовин, а в поєднанні з кальцієм і вітаміном D бере участь в процесі нарощування кісток, забезпечуючи їх належну структуру і запобігаючи остеопороз.
  • Осінь - важка пора для нервової системи - якщо ви відчуваєте, що втома починає турбувати вас з охолодженням, варто потягнутися за дієтичними добавками з магнієм і збагатити своє меню відповідними продуктами. Кращі джерела магнію - це крупа. Ви також знайдете його в бобових, горіхах, морепродуктах, какао і хорошому темному шоколаді. Цікаво, що мінеральна вода з магнієм також може запобігти недоліків!

Женьшень - життєва сила в холодну погоду!

  • Женьшень - відмінний спосіб зберегти позитивну енергію - у будь-якій віці і в будь-який -Який пору року! Він помітно підтримує організм, додає енергії і позитивно впливає на нервову систему. Важливо, що женьшень є відмінною опорою для імунної системи. Це особливо важливо восени, оскільки наша імунна система може бути порушена - якщо ви шукаєте спосіб всебічно підтримувати свій імунітет, женьшень стане ідеальним доповненням до твердих доз вітаміну С. Багатьох зацікавить факт, що женьшень благотворно впливає на статевий потяг - не дозволяйте лібідо падати восени!

Осіння стимуляція? Не тільки кава!

Падіння енергії падіння є нормою для багатьох з нас, але існують способи їх ефективного запобігання. Відмінний спосіб зберегти максимум енергіі - гуарана - чайна ложка цього апельсинового порошку, додана до вашого ранкового коктейлю, забезпечить вас великою енергією протягом першої половини дня. Важливо, що гуарана ніжніше для шлунка, ніж кава, вона зберігається довше і не викликає різких падінь енергії, коли вона перестає працювати - завдяки цьому вона стає чудовою альтернативою кофеїну!

Кращі добавки на осінь - резюме

Як бачите, існує маса дієтичних добавок, які можуть стати міцною підтримкою для вас у важкий осінньо-зимовий період. Якщо щорічно ви страждаєте від застуди, постійних інфекцій, брак енергії і готовності діяти, а на їх місці був надмірний апетит і щоденна Чандра, слід використовувати силу вітамінів! У поєднанні з правильно збалансованим харчуванням, регулярними фізичними навантаженнями і невеликими задоволеннями, які дозволять вам пережити довгі вечори - наприклад, похід в кіно або прогулянку - ви можете бути впевнені, що майбутня осінь буде не такою складною, і ви підете за цього не тільки в гарному настрої, але і в прекрасній фізичній формі і без кількох зайвих кілограмів!