Ресвератрол - фенольна сполука рослинного походження, яка надає плейотропну, тобто різноспрямовану дію на організм людини. Його ефективність і безпека були задокументовані в сотнях наукових досліджень. Що таке ресвератрол і яка користь від його застосування для здоров’я?

Цивілізаційні хвороби, такі як ожиріння, діабет, серцево -судинні захворювання та рак - це величезна проблема, з якою стикається людство. Постійно шукають нові ліки та біологічно активні добавки, які б позитивно впливали на перебіг цих захворювань та запобігали їх розвитку. Великою популярністю користуються натуральні препарати на основі рослинних екстрактів.

Ресвератрол - що це?

Ресвератрол - це сполука з групи рослинних поліфенолів із підкласу стильбен, яка вперше була виділена у 1939 році з кореня морозника білого ( лат. Veratrum grandiflorum ). З тих пір наявність ресвератролу було підтверджено у багатьох рослинах, таких як темний виноград, лісові плоди, сливи, журавлина, фісташки та горіхи. Найбільша кількість виявляється в шкірці винограду, де її концентрація коливається від 50 до 100 мг / г. 

Ресвератрол - дія та властивості

Поліфеноли - це велика група речовин, що містяться в рослинах. Вони характеризуються сильною антиоксидантною дією. Вони реагують безпосередньо з вільними радикалами, нейтралізуючи їх. Вони виявляють такі сприятливі ефекти, як видалення важких металів, посилення дії інших антиоксидантів, стимуляція імунної відповіді та протираковий ефект. Група поліфенолів включає понад 8000 різних фітохімічних речовин, які поділяються на підкласи залежно від їх хімічної структури. Молекулярна основа різноспрямованої дії ресвератролу базується, зокрема, на здатності цієї сполуки впливати на сигнальні шляхи таких молекул, як цитокіни, каспази та металопротеїнази. Вони опосередковують багато процесів в організмі, в тому числі пов'язані з розвитком запалення.

Від чого допомагає ресвератрол?

Багато наукових досліджень зосереджено на користі ресвератролу для здоров’я. Було проаналізовано захисні та лікувальні ефекти ресвератролу під час діабету, ожиріння, раку, серцево -судинних захворювань, а також деяких бактеріальних та вірусних інфекцій. У людей з діабетом II типу прийом ресвератролу в дозі 1 г / добу протягом 45 днів значно знижував рівень глюкози натще, рівень інсуліну та зменшував резистентність до інсуліну. При використанні протягом 3 місяців він знижував концентрацію глікозильованого гемоглобіну та загального холестерину, а також сприяв регуляції артеріальної гіпертензії. Ресвератрол у групі хворих на рак позитивно впливав на рівень деяких цитокінів та сполук, які беруть участь у процесі метастазування та розвитку запалення. Пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, яким протягом 6-12 місяців вводили ресвератрол, помітили зниження загального холестерину та аполіпопротеїнів, які беруть участь у розвитку атеросклерозу. Окрім поліпшення ліпідного профілю, спостерігалося зменшення концентрації С-реактивного білка (білка гострої фази запальної реакції), глюкози натще та артеріального тиску. Знижуючи рівні фактора некрозу пухлин α (TNF-α), інтерлейкіну 6 (IL-6) та С-реактивного білка, ресвератрол може зменшити утворення запальних захворювань. Крім того, його сприятливий ефект також можна спостерігати у жінок, які борються з постійними захворюваннями менопаузи, оскільки він впливає на обмін естрогенів і покращує настрій і пам’ять у цієї групи людей. помітив зниження загального холестерину та аполіпопротеїнів, що беруть участь у розвитку атеросклерозу. Окрім поліпшення ліпідного профілю, спостерігалося зменшення концентрації С-реактивного білка (білка гострої фази запальної реакції), глюкози натще та артеріального тиску. Знижуючи рівні фактора некрозу пухлин α (TNF-α), інтерлейкіну 6 (IL-6) та С-реактивного білка, ресвератрол може зменшити утворення запальних захворювань. Крім того, його сприятливий ефект також можна спостерігати у жінок, які борються з постійними недугами в період менопаузи, оскільки він впливає на обмін естрогенів, а також покращує настрій і пам’ять у цієї групи людей. помітив зниження загального холестерину та аполіпопротеїнів, що беруть участь у розвитку атеросклерозу. Окрім поліпшення ліпідного профілю, спостерігалося зменшення концентрації С-реактивного білка (білка гострої фази запальної реакції), глюкози натще та артеріального тиску. Знижуючи рівні фактора некрозу пухлин α (TNF-α), інтерлейкіну 6 (IL-6) та С-реактивного білка, ресвератрол може зменшити утворення запальних захворювань.

Крім того, його сприятливий ефект також можна спостерігати у жінок, які борються з постійними захворюваннями менопаузи, оскільки він впливає на обмін естрогенів і покращує настрій і пам’ять у цієї групи людей. спостерігалося зниження рівня С-реактивного білка (білка гострої фази запальної реакції), глюкози натще та артеріального тиску. Знижуючи рівні фактора некрозу пухлини α (TNF-α), інтерлейкіну 6 (IL-6) та С-реактивного білка, ресвератрол може зменшити утворення запальних захворювань. Крім того, його сприятливий ефект також можна спостерігати у жінок, які борються з постійними захворюваннями менопаузи, оскільки він впливає на обмін естрогенів і покращує настрій і пам’ять у цієї групи людей. спостерігалося зниження рівня С-реактивного білка (запальний протеїн гострої фази), глюкози натще та артеріального тиску. Знижуючи рівні фактора некрозу пухлин α (TNF-α), інтерлейкіну 6 (IL-6) та С-реактивного білка, ресвератрол може зменшити утворення запальних захворювань. Крім того, його сприятливий ефект також можна спостерігати у жінок, які борються з постійними недугами в період менопаузи, оскільки він впливає на обмін естрогенів, а також покращує настрій і пам’ять у цієї групи людей.

Ресвератрол - таблетки, краплі або капсули?

Згідно з наявними дослідженнями, ресвератрол безпечно вживати в дозах до 5 грамів на день. Застосовується в одиничній та комбінованій терапії з іншими сполуками. Не існує жодної загальнофіксованої дози ресвератролу, яка б працювала для всіх. Це залежить від віку, ваги та стану здоров’я пацієнта. Ресвератрол є його сполукою з низькою біодоступністю, тому постійно розроблені нові формули для підвищення його біодоступності, наприклад, ліпосомний ресвератрол. Обрана доза повинна відповідати рекомендаціям виробника. На ринку також є косметика з ресвератролом, яка, крім їх антиоксидантної дії, може зменшити ступінь тяжкості прищів.